Iza Łęcka Iza Łęcka 18.02.2020 12:00
dualshock 4 ps5 sprzedaż
2546V

PS5 z niezwykle dobrym startem na premierę. Ceniony analityk branży przewiduje sukces next-gena Sony

Na najnowszą generację wyczekuje już wielu graczy. Jeden z czołowych japońskich analityków przewiduje ogromny sukces PS5 od premiery.

Sony przedstawiając wyniki finansowe za zeszły kwartał, nie mogło pominąć kwestii PS5. Chociaż gracze oczekiwali zdecydowanie więcej konkretnych informacji dotyczących next-gena Sony, włodarze korporacji nakreślili swoje plany – stawiając na zapewnienie „płynnego przejścia” pomiędzy generacjami.

Bazując na przedstawionych rezultatach za ostatni kwartał, jeden z najbardziej cenionych japońskich analityków branży - Hideki Yasuda z Ace Research Institute pokusił się o określenie startu next-gena japońskiej korporacji. Już same analizy dają całkiem pozytywne informacje.

Zgodnie z jego przewidywaniami, Sony dostarczy 6 milionów sztuk zarówno PS5 jak i PS4 do końca 2020 roku podatkowego, czyli do 31 marca 2021 roku. Yasuda zauważa, że wraz ze zmniejszającym się zainteresowaniem PS4, oczekiwania graczy względem premiery PS5 będą rosły. Chociaż sytuacja z dostarczeniem poszczególnych komponentów sprzętu może być napięta, znawca branży nie uważa tego za zbyt duży problem.

Wspomniane 6 milionów sztuk PS5 w ciągu pierwszych miesięcy od premiery robi wrażenie i może potwierdzać ogromne zainteresowanie graczy nową generacją. Wszelkie analizy jednak zostały zrealizowane zanim epidemia koronawirusa osiągnęła tak wysoki poziom, o którym mówimy obecnie. Nie wiadomo więc, czy wszelkie wyliczenia nie powinny być brane z pewną dozą bezpieczeństwa – w końcu dostarczenie odpowiedniej liczby komponentów do next-genów będzie silnie uzależnione od sytuacji zdrowotnej panującej w Chinach. Już obecnie największe korporacje mówią o problemach w rozdysponowaniu swoich sprzętów do klientów.

Jedno jednak jest pewne – PS5 będzie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród graczy. Jak na razie pozostaje nam wyczekiwać na oficjalną prezentację konsoli.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/02/ps5-6-million-prediction/

Tagi: Hideki Yasuda playstation 5 ps5 sony