Iza Łęcka Iza Łęcka 17.02.2020 09:01
Siege
2188V

Rainbow Six Siege na PS5 i Xbox Series X od premiery konsol nowej generacji. Twórcy pokazali nową zawartość

Twórcy Rainbow Six Siege nie podzielą wielkiej społeczności. Nawet przy zakupie PS5 i Xbox Series X na premierę, nie będziemy musieli się martwić o włączenie strzelanki Ubisoftu. Zapowiedziano cross-generacyjne wsparcie.

Ubisoft w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że nie zamierza przygotować portu The Division 2 na PS5 i Xbox Series X – gra powinna być dostępna na urządzeniach dzięki Wstecznej Kompatybilności. Zespół odpowiedzialny za Rainbow Six Siege podchodzi do sprawy w znacznie odmienny sposób, już teraz zapowiadając wielkie wsparcie dwóch generacji:

„Jedyne co mogę Ci powiedzieć, to że będziemy na [konsolach] od premiery. Wszystko zależy od ich [producentów konsol] zgody, gdy tylko konsole zadebiutują. W przypadku Siege, naszym celem jest dostępność od razu na premierę.”

Przedstawiciel Ubisoftu nie potwierdza dokładnego terminu, gdyż w tym wypadku wszystko zależy od Sony i Microsoftu oraz wskazania premier next-genowych konsol. Możemy jednak mieć pewność, że w dniu debiutu PS5 i Xbox Series X zagramy w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.

Twórcy stawiają także na cross-generacyjną rozgrywkę:

„Nie chcemy dzielić naszej społeczności. Chcemy, by ludzie, którzy kupią nowy system mogli od razu grać na nim ze swoimi przyjaciółmi.”

Poruszono również kwestię cross-platformowej rozgrywki – gracze już od dawna proszą deweloperów o połączenie serwerów. Wszystko jednak jest kwestią ustaleń pomiędzy Microsoftem a Sony:

„Ponownie jest to bardziej dyskusja między Microsoftem a Sony. Chcielibyśmy mieć pełny cross-play – by gracze Xboksa mogli grać z graczami z PlayStation. Jesteśmy gotowi na przygotowanie tego wsparcia. Mamy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ, jak powiedziałem, jest to ogólny trend w branży i nic nie może temu zapobiec. To tylko kwestia czasu.”

Wszelkie szczegóły zapowiedział Leroy Athanassof, reżyser produkcji, który miał również okazję przedstawić nową zawartość. Sprawdźcie poniższe materiały – studio pokazało między innymi kolejnych operatorów.

Sprawdźcie kolejne informacje o Rainbow Six Siege:

Źródło: https://wccftech.com/rainbow-six-siege-ps5-xbox-series-x-cross-gen-multiplayer

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal