Iza Łęcka Iza Łęcka 17.02.2020 13:57
Dreams PS5
1947V

Dreams już działa na PS5. Twórcy „aktualnie” nie mają planów na przygotowanie portu

Dreams zadebiutowało na PS4, ale twórcy nie ukrywają, że to dopiero pierwsza platforma, na której będziemy rzeźbić marzenia. Współzałożyciel Media Molecule wspomniał o rozgrywce na PS5 – gra już działa na nowej generacji.

PS5 otrzyma Wsteczną Kompatybilność, dlatego też możemy się spodziewać, że bez problemu zagramy przynajmniej w część gier z PS4 – chociaż nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów usługi. Pomimo braku informacji ze strony Sony, twórcy Dreams postanowili uspokoić wszelkie niepokoje wśród graczy.

Alex Evans – współzałożyciel Media Molecule i dyrektor techniczny Dreams – zaznaczył podczas rozmowy z Eurogamerem, że studio bada wszelkie możliwości, jednak aktualnie nie posiada planów dotyczących przygotowania portu na PS5:

„Mam na myśli, że będziemy się temu przyglądać, jesteśmy przecież wewnętrznym studiem PlayStation. Dreams już działa na PlayStation 5 – proszę bardzo, powiedziałem to.”

Evans wyjaśnił, że jego studio aktualnie nie ma planów na przygotowanie wersji na PS5. Twórcy wyciągają lekcję z doświadczeń z 2015 roku, kiedy to zapowiadali zakończenie prac nad Dreams – po pięciu latach udało im się tego w końcu dokonać, ale teraz będą znacznie ostrożniej podchodzić do wszelkich oficjalnych ogłoszeń.

Media Molecule ma jeszcze kilka miesięcy na dopracowanie gry, więc jakiekolwiek ogłoszenia mogą pojawić się dopiero pod koniec roku. Możemy jednak być pewni, że w Dreams będziemy tworzyć własne światy na PS5 - niezależnie, czy mówimy o porcie, czy wykorzystaniu Wstecznej Kompatybilności.

Więcej o tym projekcie znajdziesz na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/dreams-already-runs-on-ps5-but-there-are-literally-zero-plans-for-a-port-at-the-moment

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment