Iza Łęcka Iza Łęcka 04.02.2020 10:46
PS4 DualShock 4
4401V

Cena PS5 uzależniona jest od marketingu. Sony mówi o „płynnym przejściu” pomiędzy generacjami

Sony nadal niechętnie omawia szczegóły PS5. Podczas spotkania z inwestorami przedstawiciele japońskiej korporacji nie chcieli wchodzić w szczegóły dotyczące PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się jedynie, że firma zapewni „płynne przejście” pomiędzy generacjami.

Społeczność PlayStation od dawna czeka na informacje o japońskim next-genie. Sony nie potwierdza plotek, nie komentuje spekulacji, a nawet podczas spotkań z inwestorami nie padły ważne szczegóły dotyczące PlayStation 5. Nikt nie liczył na datę premiery lub szczegóły specyfikacji, jednak niezwykle zaskakujące jest podejście korporacji, której przedstawiciel mówi wprost: „niewiele mogę dzisiaj powiedzieć o naszej konsoli nowej generacji”.

Te nieco zaskakujące słowa usłyszeli akcjonariusze podczas konferencji dotyczącej finansów. Hiroki Totoki – dyrektor finansowy Sony – potwierdził jedynie bardzo dobre wyniki usług. Liczba abonentów PlayStation Plus wciąż rośnie i to właśnie na nich skupia się obecnie Sony – korporacja pokłada nadzieje w rozwoju swojej bazy użytkowników.

Obecnie możemy jednak mówić o finiszu tej generacji, zatem Japończycy wyciągają wnioski z przeszłości i nie chcą dopuścić do zaliczenia spadku, a to właśnie zapewnią zyski z usług.

Ile będzie kosztować PS5? Sony nie może zdradzić, ponieważ wszystko zależy od promocji i tego ile japoński producent wyda na reklamę. Aktualnie nie są zdradzane żadne konkrety, ale Japończycy planują zapewnić „płynne przejście” pomiędzy generacjami. Producent chce zaoferować „najlepszy produkt”, który w trakcie całej generacji będzie jak najbardziej rentowny. W oczekiwaniu na debiut next-gena, Sony analizuje koszty i pracuje nad produktem, by zapewnić odpowiednią liczbę jednostek na premierę. Nie bez znaczenia wydaje się tutaj także stanowisko Microsoftu – Totoki w swojej wypowiedzi sugeruje, że stawiając na konkurencyjność, dopiero po konkretnym przedstawieniu ceny Xboksa Series X, podana zostanie cena PlayStation 5.

Na naszym serwisie możecie również przeczytać:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/02/ps5-smooth-transition/

Tagi: cena cena ps5 playstation 5 PS4 ps5 ps5 cena Sony