Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2020 15:37
The Division 2
1549V

The Division 2 nie otrzyma portu na PS5 i Xbox Series X. Gra skorzysta ze Wstecznej Kompatybilności

The Division 2 może trafić na PS5 i Xbox Series X, ale Ubisoft nie przygotuje portu. Firma potwierdziła, że nie zamierza tracić czasu na stworzenie nowej wersji gry – woli skupić się na aktualnie wydanej edycji.

W ubiegłym roku odbyła się premiera Tom Clancy's The Division 2 na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych, ale deweloperzy wciąż pracują nad dużym rozwojem gry. Już wkrótce zadebiutuje rozszerzenie zatytułowane Władcy Nowego Jorku – poznajcie nasze wrażenia z produkcji.

Podczas pokazu DLC pojawiło się ważne pytanie – czy Ubisoft zamierza przenieść The Division 2 na nową generację?

„Mogę państwu powiedzieć, że nie tworzymy specjalnej wersji dla tych konsol, jesteśmy bardzo skoncentrowani na pracy nad tym, co mamy teraz i na uczynieniu tego jak najlepszym”

Nie oznacza to oczywiście, że The Division 2 nie trafi na PS5 i Xbox Series X. Według oficjalnych informacji Microsoft zapewni pełne wsparcie gier z Xboksa One na nowej generacji, więc najwidoczniej bez problemu włączymy tytuł na nowym sprzęcie. Podobną sytuację mamy zobaczyć w przypadku urządzenia Sony.

Słowa przedstawiciela Ubisoftu są dość wymowne, bo jeszcze przed startem aktualnej generacji wiele firm myślało o ponownym wykorzystaniu swojego katalogu i zaoferowaniu kolejnych portów – teraz ze względu na wsparcie Wstecznej Kompatybilności nie będzie to takie łatwe. Deweloperzy będą zmuszeni do zaoferowania „czegoś więcej”.

Warto pamiętać, że Ubisoft zapowiedział już pięć gier, które trafią na między innymi PS5 i Xbox Series X.

Na naszym serwisie przeczytacie więcej informacji o rozwoju The Division 2:

Źródło: https://www.psu.com/news/ubisoft-the-division-2-ps5-port-not-happening/

Tagi: Tom Clancy's The Division 2 Ubisoft Ubisoft Massive