Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2020 14:49
Cyberpunk 2077 żeńska wersja V
1021V

Cyberpunk 2077 może być „zbyt wymagający” dla Nintendo Switcha. CD Projekt RED wspomina o kolejnej wersji gry

CD Projekt RED kończy teraz prace nad już zapowiedzianymi wersjami Cyberpunka 2077, ale wciąż pojawiają się pytania o edycję na Nintendo Switcha. Jeden z deweloperów podjął temat i nie ukrywa, że gra może być zbyt wymagająca dla konsoli Nintendo.

Pewnie 3 lata temu tylko nieliczni wierzyli w wydanie Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switcha, ale jak wiadomo produkcja trafiła na konsolę Nintendo i notuje na niej bardzo dobre wyniki. To właśnie z powodu Geralta coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące kolejnej wersji Cyberpunka 2077.

Temat ponownie podjął John Mamais, ale szef krakowskiego studia podkreśla, że produkcja może być zbyt wymagająca:

„Nie o ile mi wiadomo. Nie wiem, czy Cyberpunk 2077 działałby na Nintendo Switch. Gra może być na to za wymagająca.”

Następnie twórca podkreślił, że Wiedźmin 3 trafił na konsolę Nintendo – a jak wiadomo ten tytuł miał również nie zadziałać na sprzęcie Big N – więc wiele może się wydarzyć, jednak raczej w tym wypadku nie powinniśmy liczyć na cuda.

CD Projekt RED ma do opracowania Cyberpunk 2077 na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, studio na pewno będzie chciało wyciągnąć pieniądze od posiadaczy next-genów, a przecież twórcy już planują sieciowego Cyberpunka i nie mogą zapomnieć o pracach nad nowym Wiedźminem. Zawsze istnieje opcja zlecenia projektu zewnętrznej ekipie, ale nawet w tym wypadku CDP RED chce wszystko nadzorować.

Na naszym serwisie polecamy również:

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077