Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.02.2020 12:35
cp 2077
1332V

Cyberpunk 2077. CD Projekt Red eksperymentował z wersją VR w swojej nadchodzącej grze

Jeden z deweloperów pracujących w CD Projekt Red wypowiedział się na temat wirtualnej rzeczywistości.

Cyberpunk 2077 to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku. Produkcja od rodzimego studia miała pierwotnie ukazać się w kwietniu, ale CD Projekt Red nie chce popełnić takich samych błędów, jak przy poprzednich tytułach - w nadchodzącym tytule mają zostać wyeliminowane wszelkie błędy, a optymalizacja ma stać na najwyższym poziomie. Aby to wykonać, polski zespół potrzebuje więcej czasu - Cyberpunk 2077 ukaże się 17 września bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W międzyczasie, portal OnMSFT przeprowadził wywiad z deweloperem pracującym w warszawskim zespole - mowa tutaj o Johnie Mamaisie, który wypowiedział się na temat wirtualnej rzeczywistości. Według programisty, CD Projekt Red eksperymentował z VR, ale jest zbyt wcześnie, aby taki sposób zabawy był opłacalny.

Próbowaliśmy. Myśleliśmy o VR, ale tak, nie robimy nic związanego z VR. Mamy zestawy deweloperskie VR, ale… niektóre rzeczy działałyby w VR, ale myślę, że nie jest to jeszcze opłacalne. W VR nie zarobisz zbyt dużo. VR jest bardzo eksperymentalny i zarazem niszowy. Chciałbym. Lubię VR, ale jeszcze z tym nic nie robimy.

Wypowiedź mężczyzny nie powinna nikogo zdziwić - mało które studia zajmujące się tworzeniem ogromnych gier myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jeśli jednak Cyberpunk 2077 będzie sprzyjał modderom, użytkownicy posiadający sprzęt VR zapewne doczekają się nieoficjalnego moda, który umożliwi granie w ten sposób.

Warto przeczytać:

Źródło: dsogaming.com

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077