Iza Łęcka Iza Łęcka 03.02.2020 08:59
Cyberpunk 2077 Reeves
1482V

Cyberpunk 2077 zaoferuje około 75 „ulicznych historii”. Gra zachwyci oprawą i udźwiękowieniem

CD Projekt RED opóźniając premierę Cyberpunka 2077 zyskał dodatkowy czas na dopracowanie gry i odpowiednie rozbudowanie nawet drobnych elementów. W tytule znajdziemy „uliczne historie”, które przedstawią życie mieszkańców Night City.

Cyberpunk 2077 trafi na rynek dopiero we wrześniu, ale dzięki temu CD Projekt RED może zadbać o najdrobniejsze detale, by ponownie zachwycić graczy z całego świata. W sprawie gry wypowiedział się John Mamais, szef krakowskiej ekipy CD Projekt RED, który wspomniał między innymi o „ulicznych historiach”.

Cyberpunk 2077 z ulicznymi historiami

Pod nazwą "ulicznych historii" kryją się mniejsze misje, których skala będzie znacznie bardziej rozbudowana od tego, co widzieliśmy w Wiedźminie 3: Dziki Gon. CD Projekt RED w przypadku historii Geralta dopiero na ostatniej prostej zajmował się rozbudową otwartego świata i wypełnieniem go odpowiednimi aktywnościami – do zadania zostało oddelegowanych dodatkowych 2-3 deweloperów. Obecnie około 15 osób pracuje nad specjalnym misjami:

„Uliczne historie są jak małe misje. To historie, które nie posiadają tak zaawansowanych filmowych sekwencji. Są jednak sposobem na odkrywanie świata i zwiększanie umiejętności (levelowanie) bohatera.”

Cyberpunk 2077 z nowymi technologiami

Podczas rozmowy z OnMSFT, przedstawiciel krakowskiego studia podkreślił również znaczenie dwóch elementów – oświetlenia i udźwiękowienia gry. Gracze nie mogli jeszcze doświadczyć Cyberpunka 2077 w pełni, chociaż zdaniem dewelopera będziemy zachwyceni.

„Jest kilka rzeczy, o których jeszcze nie mówiono, jak na przykład sposób, w jaki gra została oświetlona. Nasz reżyser ciągle mówi o globalnym systemie oświetlenia w czasie rzeczywistym, którego jeszcze tak naprawdę nigdy w pełni nie zaprezentowaliśmy. Nikt z publiczności nie widział, jak to w ostateczności będzie wyglądać. A będzie jeszcze bardziej zapierać dech w piersiach niż kiedykolwiek."

"Poza tym, dźwięk. System akustyczny, który wymyślił jeden z naszych programistów dźwięku, będzie brzmiał naprawdę realistycznie ze względu na sposób wykorzystania geometrii. Tworzy on efekt pogłosu, który ulega modyfikacjom wraz ze zmianą miejsca. Gdybym był bogatym graczem, na pewno zakupiłbym system Dolby Atmos do słuchania tej gry. To będzie niezwykle wciągające, głębokie i pięknie brzmiące.”

Jeśli posiadacie w domach dobry telewizor ze wsparciem HDR oraz porządny system głośników z Dolby Atmos, to możecie szykować się na wyjątkowe doświadczenie. CD Projekt RED pracuje nad tym tytułem od wielu długich lat, ale zapowiada się, że twórcy nie zawiodą wysokich oczekiwań – przynajmniej w sferze audio i wideo.

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://wccftech.com/cyberpunk-2077-has-75-street-stories-dev-hypes-gi-as-more-breathtaking-than-weve-seen-yet/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077