Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2020 22:00
Nintendo Switch Haker
2704V

Haker złamał zabezpieczenia Nintendo. FBI znalazło u niego materiały o tematyce pedofilskiej

Haker odpowiedzialny za między innymi opublikowanie materiałów prezentujących devkit Nintendo Switcha trafi do więzienia. Amerykanin przyznał się do winy i teraz czeka na wyrok – Ryan Hernandez ma duży problem z powodu plików odnalezionych na jego komputerze.

W 2016 roku wśród społeczności Nintendo pojawiły się zaskakujące przecieki, ponieważ ktoś zaczął publikować poufne materiały z serwerów Nintendo – wśród danych pojawiły się szczegóły Nintendo Switcha przed prezentacją urządzenia.

Dość szybko okazało się, że za publikację szczegółów był odpowiedzialny Ryan Hernandez, który chwalił się dostępem do serwerów Nintendo – młody haker wykorzystał phishing by otrzymać dane. W 2016 roku Hernandez był jeszcze nieletni, więc gdy agenci FBI zapukali do jego drzwi, to rozmawiali także z jego rodzicami. Wtedy to Departament Sprawiedliwości usłyszał, że Hernandez obiecał zaprzestanie swojej działalności, a sam zainteresowany powiedział, że „rozumie konsekwencje przyszłego hakowania”.

Tak się niestety nie stało. Haker przez kolejny rok czerpał dane z serwerów Nintendo i to on opublikował szczegóły devkita, dzięki któremu powstały narzędzia do tworzenia modów. Chętnie chwalił się swoimi sukcesami, więc ponownie do jego domu zapukało FBI.

Gdy w 2019 roku FBI sprawdzało jego komputer to obok „tysięcy plików Nintendo” odkryto także ponad 1000 filmów i zdjęć przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Hernandez przyznał się do hakowania Nintendo i posiadania materiałów – teraz czeka na wyrok i choć prawnicy starają się o porozumienie, które pozwoli mu wyjść na wolność po trzech latach, to jednak maksymalny wyrok kary jest znacznie większy.

Ryan Hernandez musi także zapłacić Nintendo 258 tysięcy dolarów oraz będzie zarejestrowanym przestępcą seksualnym.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-02-03-nintendo-hacker-faces-jail-following-fbi-investigation

Tagi: haker Nintendo Nintendo Switch