Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.02.2020 09:14
Metroid Prime 4
722V

Metroid Prime 4 z premierą w 2020 roku? Sklep podał termin wydania exclusive'a Switch

Metroid Prime 4 będzie z pewnością jedną z ważniejszych gier wydanych na Nintendo Switch. Pytanie tylko, kiedy dojdzie do premiery rzeczonego exclusive'a?

W ofercie dużego czeskiego sklepu Supergamer pojawiła się opcja zamówień przedpremierowych Metroid Prime 4. Produkcja dorobiła się "planowanej daty premiery" - tytuł ma trafić na europejski rynek wg sklepu już 30 października 2020 roku. Data wydaje się na pierwszy rzut oka całkiem prawdopodobna - w końcu to piątek, czyli standardowy dzień tygodnia dla premier ważniejszych gier.

Niestety pewne czynniki przemawiają przeciwko realizacji takiego scenariusza. Chodzi przede wszystkim o to, że w styczniu 2019 roku Nintendo wydało informację, że [gra]Metroid Prime 4[gra] musiało zostać przemodelowane i produkcja zaczęła się na dobrą sprawę od nowa - już z zespołem Retro Studios u sterów. Nintendo w ten sposób chciało wytłumaczyć ciszę w eterze, która zapanowała od ujawnienia istnienia rzeczonego projektu.

Retro Studios cały czas prowadzi też rekrutację deweloperów. W ostatnich tygodniach do zespołu tworzącego Metroid Prime 4 dołączył Jhony Ljungstedt, który pracował wcześniej jako kierownik artystyczny nad Battlefield 5, Medal of Honor 2010 i Mirror's Edge: Catalyst w DICE. Wydanie Metroid Prime 4 jeszcze w 2020 roku wydaje się zatem mało prawdopodobne.


Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.supergamer.cz/metroid-prime-p-379800.html

Tagi: Bandai Namco Metroid metroid prime Metroid Prime 4 Nintendo switch