Wiedźmin 3: Dziki Gon notuje coraz lepsze wyniki w Wielkiej Brytanii. W niektórych miejscach brakuje gry

News
3733V
Wiedźmin 3: Dziki Gon notuje coraz lepsze wyniki w Wielkiej Brytanii. W niektórych miejscach brakuje gry
Iza Łęcka | 27.01.2020, 07:30

Nie tylko Andrzej Sapkowski może liczyć na wielkie zainteresowanie swoją twórczością za sprawą serialu platformy Netflix. Wiedźmin 3: Dziki Gon osiąga coraz lepsze wyniki w Wielkiej Brytanii. Gra systematycznie pnie się w rankingu sprzedaży.

Grudniowa premiera „Wiedźmina” od Netflixa sprawiła, że książki Andrzeja Sapkowskiego cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem – wspominaliśmy wcześniej o liście bestsellerów The New York Times oraz wyprzedaży nakładu w Stanach Zjednoczonych.

CD Projekt RED także informował o rekordzie na Steam, ale to nie koniec wspominania o kolejnych zadowalających wynikach. Najnowsze zestawienie z Wielkiej Brytanii jest zaskakująco dobre dla polskich deweloperów – Wiedźmin 3: Dziki Gon dwa tygodnie temu znajdował się na 38 miejscu w rankingu sprzedaży, tydzień temu na 20., a według najnowszych danych (sprzedaż do 25 stycznia) – gra uplasowała się na 12. lokacie.

Gamesindustry.biz potwierdza także, że w niektórych miejscach w Wielkiej Brytanii wystąpiły „poważne braki” w Wiedźminie 3: Dziki Gon na Nintendo Switcha – to aktualnie najnowsze i jednocześnie najdroższe wydanie gry. Popularność przygody Geralta na pewno pozytywnie wpłynie na wyniki CD Projekt RED.

W Wielkiej Brytanii bez wielkich zmian w czołówce. Dragon Ball Z: Kakarot obronił pierwsze miejsce, na #2 ponownie widzimy Call of Duty: Modern Warfare, a podium zamyka Grand Theft Auto V. Jedyną dużą nowością ubiegłego tygodnia było Rugby 20, które choć nie znalazło się w TOP 10 (13. miejsce, tuż za Wiedźminem), to jednak można mówić o sporym sukcesie Big Ben Interactive – poprzednia odsłona (Rugby 18 z 2017 roku) nie trafiła nawet do TOP 40.

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii (tydzień kończący się 25 stycznia)

  1. Dragon Ball Z: Kakarot (1 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  2. Call of Duty: Modern Warfare (2)
  3. Grand Theft Auto V (6)  
  4. FIFA 20 (3)
  5. Just Dance 2020 (9)
  6. Mario Kart 8: Deluxe (12)
  7. Star Wars Jedi: Fallen Order (4)
  8. Minecraft (10)
  9. Luigi's Mansion 3 (7)
  10. Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020 (16)

Sprawdźcie inne informacje o Wiedźminie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-26-uk-charts-the-witcher-3-rises-as-dragon-ball-holds-no-1

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper