Iza Łęcka Iza Łęcka 02.01.2020 07:00
Wiedźmin 3 Dziki Gon Netflix
2776V

Wiedźmin 3: Dziki Gon z jeszcze lepszym rekordem. Serial platformy Netflix zachęca do gry

Twórcy „Wiedźmina” od Netflixa wielokrotnie powtarzali, że serial powstał wyłącznie na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego, ale CD Projekt RED również zyskało na premierze nowego serialu. Wiedźmin 3: Dziki Gon zanotował jeszcze lepszy wynik – produkcja w ostatnich godzinach była najpopularniejszym tytułem na Steam.

Nie tylko książki Andrzeja Sapkowskiego sprzedają się niczym ciepłe bułeczki. Możemy podejrzewać, że pojawienie się „Wiedźmina” od platformy Netflix wpłynie również niezwykle pozytywnie na rezultaty wygenerowane przez CD Projekt RED.

Już podczas świąt Wiedźmin 3: Dziki Gon zanotował 94 tysiące graczy jednocześnie na Steam – w tytuł grało ponad 2 tysiące zainteresowanych więcej względem pierwszego rekordu, który udało się uzyskać na premierę produkcji w maju 2015 roku.

Początek roku okazał się jeszcze lepszym momentem na odpalenie Wiedźmina i wykonanie kilku zadań, ponieważ w Wiedźmin 3: Dziki Gon grało już ponad 100 tysięcy graczy na platformie Valve! Gra znajdowała się wśród najpopularniejszych tytułów na Steam – jedynie Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Playerunknown's Battlegrounds , Grand Theft Auto V oraz Tom Clancy's Rainbow Six Siege osiągnęły lepszy wynik.

Ponad 100 tysięcy Geraltów biegało po świecie Dzikiego Gonu na samym Steam, a nie możemy zapomnieć o innych platformach. Najwidoczniej fani uniwersum Sapkowskiego po zobaczeniu przygód pogromcy kreatur na Netflixie postanowili nacieszyć się światem i kolejnymi misjami przygotowanymi przez CD Projekt RED.

Wiedźmin wyniki

Jesteście zainteresowani tematem Wiedźmina? Sprawdźcie te wiadomości:

Źródło: Steam

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon