Iza Łęcka Iza Łęcka 16.01.2020 13:34
Sapkowski Wiedźmin Książki
1550V

Wiedźmin cieszy się ogromnym zainteresowaniem w USA. Książki Sapkowskiego wyprzedane

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego przeżywa "drugą młodość" za sprawą serialu platformy Netflix. „Wiedźmin” rozbudził fanów, którzy coraz chętniej sięgają po opowiadania i sagę polskiego pisarza. Wydawnictwo Orbit Publishing mówi o „fenomenie” i dodrukowuje książki.

O fenomenie „Wiedźmina” od Netflix pisaliśmy już kilkukrotnie. „Ostatnie życzenie” trafiło na listę bestsellerów The New York Times, a wcześniej zbiór opowiadań osiągnął wyjątkowy wynik na Amazonie.

Okazuje się, że zainteresowanie pracą Andrzeja Sapkowskiego nie maleje, a nawet w niektórych rejonach świata nie można już dostać książek opowiadających historię Geralta. Wydawnictwo Orbit Publishing mówi wprost o gigantycznej popularności wszystkich ośmiu publikacji – czytelnicy z USA chętnie sięgali po sagę pisarza w ubiegłym roku, ale dopiero premiera serialu sprawiła, że sprzedaż śmiało jest określana jako „fenomenalna” we wszystkich formach (fizyczne książki, ebooki, audiobooki) – chcąc sprostać „wyjątkowemu popytowi”, wydawnictwo dodrukowuje 500 000 egzemplarzy.

„Zdajemy sobie sprawę, że obecnie powieści mogą nie być wszędzie dostępne, ale nasz zespół do spraw inwentaryzacji i drukarnie pracują niezwykle ciężko, a wszystkie książki wkrótce powrócą i wyruszą z naszego magazynu.”

Pozostaje tylko gratulować Andrzejowi Sapkowskiemu, którego kunszt literacki dociera do nowych czytelników i jeszcze dobitniej rozszerza się na cały świat. Już za czasów Wiedźmina 3: Dziki Gon saga i opowiadania cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak obecnie możemy mówić o jeszcze większym popycie na przygody Geralta.

Na naszym portalu przeczytacie więcej informacji o Andrzeju Sapkowskim:

Źródło: https://www.orbitbooks.net/2020/01/14/the-witcher-is-a-publishing-phenomenon/

Tagi: Andrzej Sapkowski netflix sapkowski Wiedzmin Witcher