Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 16:40
CDP upada przez Cyberpunka 2077
2189V

CDP z problemami przez przełożenie Cyberpunka 2077. CD Projekt obiecuje: zamówienia zostaną zrealizowane

CD Projekt właśnie wydał oświadczenie dotyczące realizacji zamówień na Cyberpunka 2077. Wszystkie pudełka trafią do graczy – pomimo ogromnych problemów CDP, który zajmuje się wydaniem gry w Polsce.

Tytułem wstępu na pewno trzeba wyjaśnić sytuację. W siedzibie CDP (najstarszego dystrybutora w Polsce) odbyły się dzisiaj masowe zwolnienia – firma od 1999 roku zajmowała się wydawaniem gier na rodzimym rynku. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to CDP.pl (sklep) oraz CD Projekt (grupa), a po prostu CDP – wydawca gier.

CDP upada przez Cyberpunka 2077?

Jednak to właśnie CDP odpowiadał za wydanie Cyberpunka 2077 w Polsce i z tego powodu pojawiło się pytanie – a co ze złożonymi zamówieniami? Na szczęście nie musieliśmy długo czekać i otrzymaliśmy bezpośrednią wiadomość od CD Projektu:

Bardzo możliwe, że CDP nie przetrwa tych problemów i spółka zostanie zamknięta. Jak się jednak okazuje, problemy wydawcy zostały spowodowane przełożeniem daty premiery Cyberpunka 2077. Firma nic nie wiedziała, przygotowała plakaty, zadbała o machinę promocyjną i wszystko... Upadło. Szczegóły przedstawia Bartłomiej Sieja:

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bezpośrednim wynikiem zwolnień było przełożenie daty premiery Cyberpunka 2077. Podobno sam wydawca nie wiedział o tych planach wcześniej (a ten ruch mógł być już przygotowany w zeszłym roku) i przygotował już ogromną machinę marketingową, łącznie z pudełkami, plakatami i gadżetami – część z nich zawierać miała nieaktualną już datę premiery, informacje i screeny, które za pół roku będą najpewniej zmieniane.

Na naszym serwisie przeczytacie także o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://polskigamedev.pl/cdp-masowe-zwolnienia-u-najstarszego-polskiego-dystrybutora

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077