Cyberpunk 2077 będzie „ukoronowaniem” aktualnej generacji. Wersja na PS5 i Xbox Series X to odległy temat

News
2440V
Cyberpunk 2077 będzie „ukoronowaniem” aktualnej generacji. Wersja na PS5 i Xbox Series X to odległy temat
Iza Łęcka | 17.01.2020, 14:00

Przełożenie premiery Cyberpunk 2077 nie zmienia planów CD Projekt RED. Twórcy skupiają się wyłącznie na przygotowaniu wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Choć studio posiada informacje o PS5 i Xbox Series X, nieprędko będziemy mogli liczyć na przeniesienie gry na next-geny.

Nowa data premiery Cyberpunka 2077 nie zmienia planów CD Projekt RED. Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projektu, na początku telekonferencji potwierdził, że tytuł będzie „ukoronowaniem” pracy studia na aktualnej generacji:

„Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej.”

Podczas sesji pojawiła się seria pytań dotycząca next-genów. Włodarze CD Projekt podkreślają, że choć gra powstaje na „bardzo wydajne urządzenia”, to aktualnie wszelka uwaga pracowników studia skupiona jest na wersji na konsole aktualnej generacji:

„Uczestnik: I jeszcze jedno pytanie dodatkowe – czy ta zmiana wpłynie na Wasze myślenie w kwestii kolejnej generacji konsol, czy też zamierzacie konsekwentnie realizować dotychczasowe plany?

Adam Kicińsk: Trzymamy się naszego planu. Jak już mówiliśmy, nasze gry są zawsze projektowane na bardzo wydajne urządzenia. Myślimy o przyszłej generacji, ale póki co skupiamy się na bieżącej generacji – plan pozostaje w mocy.”

Studio posiada już sporo szczegółów dotyczących PS5 i Xbox Series X, ale na konkrety musimy zaczekać:

„Uczestnik: A czy zamierzacie portować grę na kolejną generację konsol?

Michał Nowakowski: Oczywiście przyglądamy się nowej generacji i mamy wiele informacji na temat tych platform, lecz w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej na ten temat.”

Cyberpunk 2077 na pewno trafi na next-geny, choć zmiana planów dotyczących premiery nie wpłynie na ruchy CD Projekt RED. Firma chce zadbać o już zapowiedziane wersje, by dopiero w późniejszym terminie myśleć o kolejnych wydaniach, co wydaje się jak najbardziej uzasadnionym i rozsądnym podejściem do sprawy. Graczom więc pozostaje oczekiwać do września. 

Szczegóły z telekonferencji zostały udostępnione przez CD Projekt.

Sprawdźcie na naszym serwisie inne ciekawe informacje o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2020/01/transkrypt-pl.pdf

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper