Iza Łęcka Iza Łęcka 23.01.2020 11:12
Cyberpunk 2077
1426V

Cyberpunk 2077 jest rozwijany przez 3 dodatkowe studia

Cyberpunk 2077 może okazać się jedną z najważniejszych gier aktualnej generacji,a CD Projekt RED mierzy się z ogromnymi oczekiwaniami. Studio współpracuje z przynajmniej trzema dodatkowymi zespołami, które specjalizują się w przenoszeniu gier oraz optymalizacji. Wszyscy mają wspólnymi siłami doprowadzić tytuł na rynek w jak najlepszej jakości.

Cyberpunk 2077 nie trafi na rynek w kwietniu, a zgodnie z najnowszymi informacjami – problemem jest optymalizacja gry na pierwszych konsolach aktualnej generacji. CD Projekt RED planuje dostarczyć na rynek produkcję, która będzie działać jak najlepiej na wszystkich urządzeniach, dlatego też studio korzysta ze wsparcia przynajmniej trzech zespołów deweloperskich z Polski.

Cyberpunk 2077 tworzony nie tylko przez CD Projekt RED

QLOC (specjaliści od optymalizacji oraz portowania gier, którzy rozwijali między innymi Dark Souls: Remastered na PS4/XOne/PC, Hellblade: Senua's Sacrifice na Switcha i Mortal Kombat 11 na PC) Crunching Koalas (twórcy zajmujący się przenoszeniem gier (This War of Mine, Reagalia: Of Men and Monarchs, Beat Cop, My Memory of Us), ale tworzący także własne pozycje (MouseCraft)) oraz Testronic (zespół od optymalizacji) pomagają CD Projekt RED przy tworzeniu produkcji. QLOC zapewnia nie tylko QA, a twórcy mają także okazję wspierać deweloperów assetami oraz pracują nad wyznaczonymi elementami Cyberpunka.

Informację otrzymał Mateusz Witczak z PolskiGamedev.pl, którego rozmówca podkreśla, że jesteśmy świadkami wielkiej współpracy – wszyscy pragną bowiem dostarczyć na rynek jak najlepszą grę:

„Wsparcie idzie szeroko, nie zdziwiłbym się, gdyby przy Cyberpunku pomagała cała polska branża. Wszyscy wspierają CD Projekt nie dlatego, że CD Projekt ciężko już dyszy nad rozbudowanym projektem, ale dlatego, że chcemy, by gra była jak najlepsza.”

Na naszym serwisie przeczytacie także o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://polskigamedev.pl/cyberpunk-2077-poza-redami-nad-gra-pracuja-qloc-crunching-koalas-i-testronic/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 QLOC