Iza Łęcka Iza Łęcka 17.01.2020 11:03
Cyberpunk 2077 V
4231V

CD Projekt zalicza duży spadek akcji po przełożeniu premiery Cyberpunka 2077. Branża dostaje rykoszetem

Cyberpunk 2077 nie zadebiutuje w terminie, a to ogłoszenie szybko wpłynęło na giełdę. Nie tylko CD Projekt rozpoczął dzisiejszą sesję od gorszego wyniku – branża gier również odczuła decyzję twórców growych przygód Wiedźmina.

Wczoraj poznaliśmy nową datę premiery Cyberpunka 2077. Deweloperzy opóźnili debiut gry o pięć miesięcy i ta sytuacja błyskawicznie wpłynęła na kurs firmy – na zamknięciu czwartkowej sesji akcje CD Projektu kosztowały 282 zł, a w piątek rano już 248 zł. Kurs oczywiście skacze – raz widzimy spadki na około 13%, a po chwili już na około 10%. Pomimo że CD Projekt zalicza „spadek”, w ostatnich dniach korporacja odnotowała rekordowy poziom ponad 290 zł za akcję.

Jak celnie zauważył Kuba Wójcik – współzałożyciel better. gaming agency – rykoszetem dostało się niemal całej branży gier. Jedynie nieliczne firmy mogą mówić o dobrym początku dnia:

Sytuacja może się jeszcze zmienić (w końcu jesteśmy świeżo po otwarciu), jednak na pewno nie jest to najlepszy dzień dla całej branży gier. Dodatkowe 5 miesięcy, które studio przeznaczy na ogrom pracy włożonej w dopracowanie gry, będzie jednocześnie czasem, kiedy graczom zostaną zaprezentowane nowe materiały z Cyberpunka - w końcu na horyzoncie mamy takie imprezy jak E3 czy gamescom.

CD Projekt w ujęciu dziennym i rocznym:

CD Projekt Giełda spadek po przełożeniu Cyberpunka 2077 - 1

CD Projekt Giełda spadek po przełożeniu Cyberpunka 2077 - 2

Sprawdźcie na naszym serwisie inne ciekawe informacje o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/cd-projekt-kurs-cena-akcji-po-przesunieciu-premiery-gry-cyberpunk-2077/gplrntw

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077