Iza Łęcka Iza Łęcka 17.01.2020 07:00
Gry ekskluzywne PS4
2267V

PS4 ma stracić więcej ekskluzywnych gier. Dreams powinno trafić na PC

Horizon: Zero Dawn nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane na PC, ale gra Guerrilla Games to podobno dopiero początek. Sony może podążyć drogą Microsoftu i wrzucać na komputery osobiste coraz więcej własnych produkcji.

Wczorajsze ogłoszenie redakcji Kotaku dotyczące przeniesienia Horizon: Zero Dawn na PC poruszyło całą branżę. Dziennikarze oraz gracze komentują wciąż niepotwierdzoną decyzję, jednak prawdopodobnie to dopiero początek. Szczegóły planów przedstawił Tom Phillips.

PS4 podzieli się kolejnymi ekskluzywnymi grami

Znany dziennikarz Eurogamera podkreślił, że „Horizon na PC to dopiero początek”. Według przedstawiciela brytyjskiej redakcji – w przyszłości otrzymamy dostęp do wspaniałych gier niezależnie od platformy.

Zdaniem Phillipsa drogą Horizon Zero Dawn mają podążyć kolejne tytuły, a w jego wypowiedzi pojawiła się nawet interesująca zajawka „nie musisz marzyć [Dream] zbyt mocno, by się domyślić” - słowo „Dream” zostało odpowiednio podkreślone, co najpewniej nie jest przypadkiem. Już wcześniej pojawiły się plotki, według których tytuł Media Molecule zadebiutuje na komputerach osobistych. Premiera gry na PS4 odbędzie się 14 lutego.

Gry PS4 na PC Dream Horizon

Nie będziemy tego świadkami za miesiąc, a pewnie nie za rok, ale bardzo możliwe, że Sony zastosuje podobną taktykę do Microsoftu – jak wiadomo, wszystkie gry Xbox Game Studios debiutują nie tylko na Xboksie One, ale także na PC. Najwidoczniej taktyka korporacji z Redmond przynosi zadowalające wyniki, więc nawet Japończycy nie zamierzają zmarnować okazji, by zaoferować swoje perły kolejnym graczom.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: Twitter

Tagi: dream gry ekskluzywne Guerrilla Games horizon: zero dawn playstation 4 ps4 Sony Interactive Entertainment