Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2020 18:59
dualshock 5
4772V

PS5 i PS4 podzielą się padami. DualShock 5 oficjalnie współpracuje z PlayStation 4

Sony najwidoczniej chce podążyć drogą Microsoftu i zaoferuje pełne wsparcie kontrolerów pomiędzy generacjami. Na francuskiej witrynie PlayStation pojawiły się ciekawe szczegóły – DualShock 5 z PS5 będzie kompatybilny z PlayStation 4.

Na początku miesiąca pojawiły się przecieki, według których DualShock 4 będzie działał z PS5, a DualShock 5 bez problemu podłączymy do PS4. Firma nie wydała w tej sprawie żadnego komunikatu, ale na francuskiej witrynie PlayStation można znaleźć pewną ciekawostkę.

Pad z PS5 działa na PS4

Teraz za sprawą znaleziska jednego z Francuzów (dzięki Bz Hugo!) możemy potwierdzić, że DualShock 5 działa z PlayStation 4 – taka informacja została odnotowana na witrynie PlayStation. Do konsoli aktualnej generacji bez problemu podłączymy nowoczesny kontroler... Ciekawe czy w tej sytuacji będziemy mogli skorzystać z między innymi haptycznych wibracji oraz odświeżonych triggerów?

Możemy oczywiście podejrzewać (choć nie możemy tego jeszcze sprawdzić), że informatorzy tym razem się nie mylili i faktycznie do PS5 także podłączymy DualShocka 4. Sony może w ten sposób podążyć drogą Microsoftu i zapewnić nam pełne wsparcie urządzeń pomiędzy generacjami – będzie to szczególnie dobra wiadomość dla graczy, którzy mają sporą kolekcję padów.

dualshock 5 ps4

Warto sprawdzić:

Źródło: Bz Hugo

Tagi: dualshock 4 dualshock 5 kontrolery pady playstation 4 playstation 5 ps4 PS5