Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2020 00:40
PlayStation Logo
8548V

Sony podobno zrezygnowało z Destination PlayStation. Pokaz PS5 najważniejszym wydarzeniem

Sony Interactive Entertainment corocznie organizowało dużą imprezę Destination PlayStation, na którą firma zapraszała partnerów handlowych. To właśnie na tym wydarzeniu szefowie SIE ustalali kampanie marketingowe. W 2020 roku japońska korporacja nie zamierza zorganizować wydarzenia – ważniejszy jest pokaz PS5.

Destination PlayStation nie jest typową imprezą, z której otrzymujemy wiele informacji na temat nowych gier przygotowywanych na konsole PlayStation. Jest to specjalne wydarzenie dla handlowców, podczas którego choć pojawiają się nowe materiały oraz szczegóły premier, to jednak tylko od czasu do czasu otrzymujemy skromne przecieki dotyczące konkretów ujawnionych przez pracowników Sony.

Impreza zawsze odbywała się w lutym – to dobry termin na ujawnienie planów – ale w 2020 roku podobno Destination PlayStation nie zostanie zorganizowany. Szczegóły przybliża redakcja VGC (to ona jako pierwsza informowała o braku Sony na E3 2020) – dziennikarze otrzymali wiadomość od Mike'a Futtera, który uważa, że Sony postanowiło przekazać prowadzenie imprezy „głównemu dystrybutorowi”.

Sony ma bezpośrednio nie organizować wydarzenia, ponieważ SIE ma skupić na swoich planach prezentacji PlayStation 5 – redakcja sugeruje, że pokaz PS5 (podobnie jak PS4) może odbyć się w lutym i to kolidowałoby z tegorocznym Destination PlayStation.

Korporacja ma teraz skupiać się wyłącznie na prezentacji PS5, która zdaniem VGC ma faktycznie odbyć się w przyszłym miesiącu – będzie to dobry termin dla PR i marketingu SIE. Wydarzenie ma poprzedzić biznesowe spotkania, które odbędą się na PAX East i GDC (przełom lutego i marca) – do czasu tych imprez PS5 ma zostać pokazany, by Sony mogło prezentować konsolę na kolejnych wydarzeniach.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-february-trade-event/

Tagi: Destination PlayStation PlayStation 4 playstation 5 PS4 ps5 sony