Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2020 20:05
Horizon: Zero Dawn
3455V

Horizon Zero Dawn trafi na PC? Hit z PS4 zmierza na kolejną platformę

Jedna z najważniejszych gier w katalogu PS4 straci swój ekskluzywny smak? Horizon Zero Dawn ma trafić na PC. Wiadomość potwierdził Jason Schreier, który udowodnił, że posiada świetnych informatorów.

Plotki o przeniesieniu Horizon Zero Dawn na PC krążą w Sieci od dawna, ale teraz sprawę skomentował Jason Schreier. Redaktor Kotaku otrzymał wiadomość od trzech osób zaznajomionych z planami Sony i wszystkie potwierdzają przeniesienie gry na komputery osobiste.

Dziennikarz podkreśla, że jest to „bezprecedensowe posunięcie dla Sony, które sygnalizuje przyszłość, w której wydawca wydaje gry na platformy inne niż jego własne konsole”, więc możemy się spodziewać kolejnych tytułów z katalogu PS4 na PC.

„Będzie to pierwsza duża, ekskluzywna gra od dewelopera Sony, która trafi na PC. Death Stranding, które pojawiło się na PS4 w listopadzie ubiegłego roku, a na PC zadebiutuje jeszcze w tym roku, zostało ufundowane i wydane przez Sony, ale opracowane przez niezależne studio Kojima Productions (W rzeczywistości, wersja na PC Death Stranding jest wydana przez inną firmę – 505 Games). Francuskie studio Quantic Dream, również niezależne, miało w zeszłym roku podobną sytuację, samodzielnie wydając swoje gry Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human na PC bez udziału Sony.”

Będzie to pierwsza gra Guerrilla Games, która trafi na PC od momentu przejęcia studia przez Sony w 2005 roku. Kotaku uważa, że będzie to ciekawy pokaz możliwości silnika Holendrów, ponieważ możemy się spodziewać, że produkcja będzie dostępna w znacznie lepszej jakości – odblokowanie 30 klatek na sekundę i podkręcona oprawa?

Trzeba podkreślić, że mówimy tutaj o pełnym przeniesieniu gry (nie PS Now) i produkcja będzie podobno dostępna na Steam oraz Epic Games Store – choć tutaj Kotaku nie mogło potwierdzić ostatecznych informacji dotyczących platformy.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://kotaku.com/sources-horizon-zero-dawn-is-coming-to-pc-1841043569

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn Sony Interactive Entertainment