Iza Łęcka Iza Łęcka 18.01.2020 00:40
God of War 2 Kratos
19708V

God of War 2 nie może czekać. Animatorka publikuje znaczące zdjęcie

O sequelu God of War mówi się już od dłuższego czasu, co twórcy z Santa Monica nieco podsycają kolejnymi pojawiającymi się informacjami. Zdjęcie jednej z członkiń ekipy jeszcze mocniej rozbudza nadzieje graczy na nową przygodę boga wojny.

Po sukcesie jakim w 2018 roku okazał się God of War (2018), gracze nieustannie wyczekują doniesień na temat sequela przygód Kratosa i Atreusa. Deweloperzy z SIE Santa Monica Studio nieco podsycają zainteresowanie co jakiś czas udostępniając chociażby oferty pracy na nowe stanowiska (m.in. na stanowisko artysty filmowego z "doświadczeniem w sztukach walki lub tańcu"), a plotki sugerują kolejne elementy pozycji. Brakuje jednak najważniejszego – oficjalnego potwierdzenia. To jednak może się wkrótce zmienić...

God of War 2 nadciąga

W mediach społecznościowych Kim Newman – animatorki Studia Santa Monica – pojawiła się wiadomość, która sugeruje zaawansowany etap prac nad projektem studia. Odziana w strój motion-capture deweloperka wyraża swoje zadowolenie z powrotu do prac.

Dla fanów serii o bogu wojny informacja wydaje się jednoznaczna – zdjęcie uchyla nieco rąbka tajemnicy nad pracami dotyczącymi God of War 2. Jak słusznie zauważono: nagrywanie sekwencji motion-capture sugeruje, że deweloperzy z Santa Monica już od dłuższego czasu zajmują się grą. Prace aktorów bowiem rozpoczynają się w dalszych etapach rozwoju gry, kiedy to projekty postaci, scenariusz oraz udoskonalenie silnika pozycji są rozwinięte, często niemal wykonane.

Możliwe także, że sceny z wykorzystaniem aktorów nagrywane są na potrzeby pierwszego trailera – chociaż w żaden sposób te domniemania nie są potwierdzone, możliwe że zespół pracuje już nad prezentacją sequela God of War.

Ważne jest jedno – z najnowszych doniesień wiemy, że Sony omija tegoroczne E3, ale zbliża się czas zaprezentowania konsoli najnowszej generacji. Spełnieniem marzeń wielu graczy byłby pokaz PS5 z zapowiedzią w formie teasera nowego God of War. W końcu japońska korporacja wraz z debiutem kolejnej generacji stawia właśnie na ekskluzywne gry – nowa historia Kratosa byłaby więc sporym wydarzeniem. Na to jednak przyjdzie nam najpewniej jeszcze trochę poczekać.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.ladbible.com/technology/gaming-god-of-war-sequel-teased-by-developer-in-new-image-20200115?

Tagi: god of war 2 god of war sequel Kim Newman Santa Monica Studio