Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2020 16:19
PS5 Kontroler
3349V

PS5 ze Wsteczną Kompatybilnością. Patent potwierdza informacje od AMD

PS5 otrzyma Wsteczną Kompatybilność i szczegóły możliwości konsoli zostały zaprezentowane na nowym patencie. Informacje potwierdzają przeciek od AMD, w którym poznaliśmy prawdopodobną moc konsoli Sony.

Już w ubiegłym roku Mark Cerny zapowiadając PS5 informował o pracy nad Wsteczną Kompatybilnością. Konsola Sony ma włączać gry z PS4, jednak wciąż nie otrzymaliśmy szczegółów. W Sieci pojawiła się seria plotek, według których producent pozwoli włączać tylko wybrane tytuły.

PS5 ze Wsteczną Kompatybilnością

Japończycy dalej nie przedstawili konkretów dotyczących włączania gier z poprzednich konsol, ale najwidoczniej możemy szykować się na przynajmniej proste sprawdzanie gier z PS4 na PS5. Już w 2017 roku Sony pracowało nad technologią, która została szerzej opisana przez jeden z przecieków AMD.

Zdaniem informacji PS5 posiada trzy trybygłówny pozwala włączać gry z PS5, a dwa pozostałe zmniejszają wydajność GPU do poziomu PS4 i PS4 Pro, by zapewnić bezproblemową rozgrywkę. Szczegóły zostały przedstawione przez jednego z pracowników AMD, który wspomniał także o wydajności PS5 – sprzęt ma charakteryzować się mocą na poziomie 9,2TF.

Teraz jednak warto zwrócić uwagę, że identyczną technologię (związaną ze zmniejszaniem wydajności GPU) Sony już opatentowało. W ujawnionych szczegółach znajdziemy wzmiankę o „częstotliwości roboczej” i przeskakiwaniu pomiędzy odpowiednimi parametrami, by zapewnić oczekiwane wymagania dla włączonej aplikacji. Sony zagwarantowało Wsteczną Kompatybilność już w samym urządzeniu (nie będzie ona wywołana przez system), więc możemy podejrzewać, że wszystkie gry z PS4 będą bez problemu działać na PS5.

Teraz pozostaje zaczekać na informacje o tytułach z PS3, PS2 i pierwszego PlayStation.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-backwards-compatibility-patent-corroborates-amd-leak/

Tagi: playstation 5 PS4 ps5 sony wsteczna kompatybilność