Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2020 15:09
Final Fantasy VII Remake
2060V

Final Fantasy VII Remake i Marvel's Avengers opóźnione. Hit Square Enix zmierzy się z Cyberpunkiem 2077

Nie mamy dobrych informacji dla graczy odliczających dni do premier Final Fantasy VII Remake i Marvel's Avengers. Square Enix właśnie potwierdziło nowe daty debiutów dla obu produkcji. Oczekiwany RPG zmierzy się z Cyberpunkiem 2077.

Początek 2020 roku będzie obładowany wielkimi premierami, więc mogliśmy się spodziewać konkretnych opóźnień. Final Fantasy VII Remake nie zadebiutuje 3 marca, a Marvel's Avengers nie trafi na rynek w maju. Wydawca potwierdził nowe daty premier.

Final Fantasy VII Remake będzie dostępne dopiero 10 kwietnia, a w Marvel's Avengers zagramy 4 września. Sytuacja jest znacząca szczególnie w przypadku tego pierwszego tytułu, ponieważ gra nie ucieka przed wielkimi premierami... A w zasadzie ląduje w jeszcze gorszym terminie? Odświeżony Final Fantasy zmierzy się z Cyberpunkiem 2077, który zadebiutuje 16 kwietnia.

Yoshinori Kitase, producent Final Fantasy VII Remake, podkreśla, że dodatkowy czas pozwoli ulepszyć tytuł:

"Wiemy, że tak wielu z Was oczekuje na premierę Final Fantasy VII Remake. Chcąc upewnić się, że dostarczymy grę zgodną z naszą wizją i jakością, na którą zasługują nasi fani, postanowiliśmy przesunąć datę premiery na 10 kwietnia 2020 roku. Podejmujemy tę trudną decyzję, aby dać sobie kilka dodatkowych tygodni na ostateczne wypolerowanie gry i dostarczyć jak najlepszych wrażeń. W imieniu całego zespołu chcę wszystkich przeprosić, bo wiem, że to oznacza trochę dłuższe wyczekiwanie na produkcję. Dziękuję za cierpliwość i dalsze wsparcie".

Sytuacja jest bliźniaczo podobna w przypadku Marvel's Avengers – Scot Amos & Ron Rosenberg (szefowie Crystal Dynamics) podkreślają, że dodatkowy czas pozwoli im dopracować produkcję i zapewnić bardzo wysoki standard. Deweloperzy pracują nad tytułem i chcą przygotować wyjątkową grę.

Początek kwietnia będzie zabójczy dla portfeli:

  • 03 - Resident Evil 3
  • 10 - Final Fantasy VII Remake
  • 16 - Cyberpunk 2077

Warto sprawdzić:

Źródło: Square Enix

Tagi: Crystal Dynamics Final Fantasy VII Remake Marvel's Avengers Square Enix