Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.12.2019 09:45
Marvel's Avengers otrzyma książkę
324V

Marvel's Avengers z książkowym prequelem. Poznamy genezę wydarzeń z gry

Jeśli będziecie chcieli jeszcze bardziej pobudzić swój apetyt na nadchodzącą grę o popularnej grupie superbohaterów, to wydawnictwo Titan Books zapowiedziało coś bardzo ciekawego! 

Marvel's Avengers to bez dwóch zdań jedna z najbardziej wyczekiwanych premier nadchodzącego roku. Gra ma skupić się na historii wokół najpopularniejszej grupy superbohaterów, którą wykreował Marvel. Fani obiecują sobie niezwykle wiele, ale nie ma w tym nic dziwnego- marka nigdy wcześniej nie była tak silna!

Jak widać, wszyscy chcą uszczknąć coś dla siebie. Wydawnictwo Titan Books zapowiedziało właśnie, że zamierzają wydać dwie książki związane z nadchodzącą grą. Jedna będzie klasycznym art bookiem, natomiast druga opisywana jest jako powieść fabularna, która będzie nawiązywać bezpośrednio do wydarzeń przedstawionych w projekcie od Square Enix. 

Prequel ma zadebiutować już 31 marca 2020 roku (więc prawie 1.5 miesiąca przed premierą gry) i zatytułowany został "Marvel's Avengers: The Extinction Key". Za jej napisanie odpowie znany i lubiany Greg Keyes. Można więc śmiało napisać, że powieść jest w dobrych rękach! Dzięki redakcji IGN, możemy dowiedzieć się także, jaki będzie ogólny zarys fabuły:

"The Extinction Key" to powieść, która przedstawi walkę Avengers ze starożytną organizacją zwaną "Zodiac". Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Czarna Wdowa oraz Hulk połączą siły z innymi bohaterami: Doktorem Strangem, Doktorem Voodoo i Agentami Tarczy, aby powstrzymać złoczyńców przed zdobyciem artefaktu zwanego Kluczem Zodiaku. 

Jeśli chodzi o książkę artystyczną, na tę przyjdzie nam dłużej poczekać. Jej premiera zaplanowana została na 1 września 2020 roku. Na pewno będziemy o niej jeszcze informować! 

Lubisz uniwersum Marvela? Sprawdź również:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/12/06/marvels-avengers-prequel-novel-coming-in-march?sf113778690=1

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix