Iza Łęcka Iza Łęcka 13.01.2020 07:00
ps5 games
3944V

PS5 ma otrzymać gry na wyłączność już na premierę. Sony podąży inną drogą niż Microsoft

Microsoft w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że nie zamierza dzielić graczy i wszystkie produkcje Xbox Game Studios będą na początku dostępne na dwie generacje. Inne rozwiązanie wybrało Sony, które ma od początku zapewnić na PS5 tytuły na wyłączność. Tak przynajmniej twierdzi Jason Schreier.

Pod koniec roku na rynku zadebiutują dwie konsole nowej generacji, dlatego też deweloperzy odpowiedzialni za gry dostępne na premiery sprzętów powinni w przeciągu najbliższych miesięcy finalizować produkcje. Nie ma już czasu na dorzucenie dodatkowej platformy, więc jeśli wydawca zdecydował, by produkcja była dostępna wyłącznie na jednym urządzeniu – tak już będzie.

Microsoft potwierdził w ubiegłym tygodniu, że Xbox Game Studios przez około dwa lata nie będzie dzieliło graczy, a wszystkie zespoły korporacji pracują nad tytułami na Xboksa, Xboksa One i PC. W sprawie planów Sony wypowiedział się Jason Schreier – dobrze zaznajomiony ze strategiami największych firm redaktor Kotaku – który uważa, że szefowie PlayStation przyjęli zupełnie inny model działania:

„Słyszałem o niektórych tytułach na PS5. Nie zdradzę ich jeszcze, bo pewnie będę chciał w jakiś sposób zrelacjonować te produkcje w przyszłości. Ale będą to gry tylko na PS5.”

Dziennikarz podczas podcastu zaznaczył, że powstaje wiele gier cross-generacyjnych – takich jak chociażby Assassin’s Creed w klimacie wikingów – a większość tytułów od zespołów third-party będzie dostępnych na dwóch generacjach.

Nie jest to w żaden sposób potwierdzona wiadomość, choć akurat Jason Schreier niejednokrotnie udowodnił już, że jego wiedza nie mija się z prawdą – to on między innymi potwierdził prace nad Diablo 4, Overwatch 2 oraz ujawnił fatalną sytuację Anthem.

Na naszym serwisie przeczytacie także w temacie PS5:

Źródło: https://wccftech.com/sony-ps5-only-launch-schreier/

Tagi: Jason Schreier playstation 5 Ps5 Sony