Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2020 18:54
Xbox Series X
2897V

Xbox Series X może zostać zamieniony w PC? Konsola podobno wspiera Steam i Epic Games Store

Microsoft pod koniec 2019 roku zaprezentował Xbox Series X, ale korporacja z Redmond wciąż nie ujawniła wszystkich planów dotyczących swojego next-gena. Według najnowszej plotki – sprzęt posiada tryb, dzięki któremu gracze otrzymają dostęp do Steam i Epic Games Store.

Microsoft od kilku lat bardzo mocno wspiera scenę PC. Firma zapewniła graczom na tej platformie dostęp do swoich wszystkich, ekskluzywnych tytułów – od pewnego czasu wszystkie produkcje od Xbox Game Studios nie debiutują wyłącznie na Xboksie One, ale trafiają także na PC.

Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ według najnowszej plotki – Xbox Series X ma zawierać „tryb Windows”. Po jego uruchomieniu gracze otrzymają dostęp do normalnego systemu (Windows 10) i będą mogli korzystać z konsoli niemal jak z komputera PC. Microsoft podobno nie zapewni wsparcia dla wszystkich aplikacji, jednak urządzenie otrzyma dostęp do Steam i Epic Games Store.

Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, jednak trzeba przyznać, że w pewien sposób ciekawa. Jak wiadomo Xbox Series X będzie wyposażony w wyjątkowo mocne podzespoły, więc w tej sytuacji gracze kupując konsolę otrzymaliby w zasadzie „dwa w jednym”.

Pewnie nawet wśród naszej społeczności znaleźliby się gracze, którzy włączyliby na Xbox Series X przez „tryb Windowsa” tytuły z serii Total War – na PC można znaleźć kilka świetnych, ekskluzywnych IP, które już dawno powinny trafić na konsole.

Gdyby ta wiadomość została potwierdzona, to pod koniec roku, posiadacze Xbox Series X mogliby zagrać nawet w Heavy Rain, Beyond Dwie Dusze oraz Detroit Become Human.

Mateusz, dzięki za link!

Warto spojrzeć:

Źródło: https://segmentnext.com/2020/01/09/rumor-suggests-xbox-series-x-will-support-steam-and-epic-store/

Tagi: Epic Games Store plotka steam tryb windows windows 10 xbox series x