Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 20:15
Xbox Series X
2620V

Xbox Series X z innymi portami. AMD skorzystało z renderu za 10 dolarów

Xbox Series X został wczoraj zaprezentowany na konferencji AMD i firma wywołała burzę pokazując tył urządzenia zdradzając jednocześnie porty. Firma nie skorzystała z oficjalnych materiałów Microsoftu, więc dopiero najnowsze informacje pozwalają przygotowywać się na interesującą zmianę względem aktualnej generacji.

AMD podczas wczorajszej prezentacji swoich nowych urządzeń nawiązało do pracy nad podzespołami dla konsol obu generacji. Firma chcąc pokazać Xbox Series X skorzystała z renderu Turbosquid za 10 dolarów, więc Microsoft musiał szybko prostować sprawę i tłumaczyć, że zestaw portów nie jest oficjalny.

Sytuację postanowił zbadać Brad Sams z Thurrott i jego zdaniem Xbox Series X otrzyma inne porty. Dziennikarz rozmawiał z „wieloma osobami zaznajomionymi ze sprzętem” i Microsoft zaoferuje:

  • 2 porty USB-A (SuperSpeed)
  • Ethernet
  • 1 port HDMI
  • Wyjście dźwięku cyfrowego
  • Złącze zasilania

Z tyłu urządzenia znajduje się jeszcze jeden port, który może służyć do debugowania, jednak redaktor nie mógł aktualnie potwierdzić jego przeznaczenia. Sams podkreśla, że firma mogła podjąć drobne zmiany względem przedstawionego schematu, jednak – tak w pewnym momencie na pewno wyglądał tył Xbox Series X. Na „plecy” trafiły także wyloty powietrza, a z przodu wylądował jeszcze jeden port USB-A.

Xbox Series X porty 1

Warto także sprawdzić:

Źródło: https://www.thurrott.com/games/xbox/227520/xbox-series-x-ports-revealed

Tagi: Microsoft porty xbox series x xbox series x porty