Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.01.2020 11:10
Xbox Game Pass
4812V

Xbox Game Pass nie do utrzymania finansowo? Phil Spencer o plotkach na temat podwyżek cen

Gracze cmokają z zadowolenia z subskrypcji Game Pass. I trudno się im dziwić - trudno pobić rzeczoną ofertę, która ma się stawać wg zapewnień Phila Spencera jeszcze lepsza.

Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsoft zapewnia ponownie, że abonament Xbox Game Pass będzie regularnie poszerzany o głośne tytuły. Rok 2020 ma być wyjątkowo mocny, jeśli chodzi o nowości oferowane w ramach Game Passa.

Niektórzy już teraz zadają sobie pytanie, jak Microsoft udźwignie finansowo w dłuższej perspektywie tak ambitny system subskrypcji. Phil Spencer powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi Stevivor, że takie obawy są nieuzasadnione. Szef działu Xbox przyznał, że Microsoft póki co nie ujawnił dokładnej liczby subskrybentów Game Passa, ale pewne jest według Spencera, że cały program stanowi dobry biznes dla firmy.

"Game Pass jest dla nas obecnie dobrym biznesem. To coś, co spokojnie będziemy kontynuować w takiej formie jak obecnie i coś, co powiększyło się ponad dwukrotnie przez trochę ponad rok. Game Pass jest na dobrym kursie" - odpowiedział Spencer, pytany o komercyjny wymiar działania rzeczonego programu.

Spencer zapewnił też, że nie mamy w przypadku Game Passa do czynienia z próbą wmanewrowania klientów w podwyżki cen. To nie przynęta na klientów na usługę, której cena wystrzeli za jakiś czas pod niebiosa.

"Niektórzy mówiąc, że próbujemy wmanewrować klientów w usługę, której cenę podniesiemy w przyszłości. Zdecydowanie tak nie działamy. Czujemy się znakomicie w obecnym modelu biznesowym. Oczywiście w to wszystko inwestujemy, ale nie w taki sposób, który jest nie do utrzymania. To biznes. Biznes, który działa i sprawuje się dobrze" - zapewnił Phil Spencer.

Źródło: https://stevivor.com/features/interviews/phil-spencer-xbox-game-pass/

Tagi: game pass phil spencer spencer Xbox Game Pass