Iza Łęcka Iza Łęcka 06.01.2020 12:57
logo xbox game pass
1479V

Xbox Game Pass ma trafić na wiele urządzeń. Korporacja planuje przyszłość usługi

Xbox Game Pass już od dłuższego czasu nie stanowi „produktu eksperymentalnego” dla Microsoftu. Ben Decker zapowiedział przyszłość usługi.

Xbox Game Pass zadebiutowało w 2017 roku, od tego czasu stale rozwijając katalog gier dostępnych w ramach usługi zarówno o tytuły AAA jak i pozycje mniej znane, tworzone przez zespoły indie. Dzięki zastosowanemu podejściu do usługi, Microsoft może mówić o sporym sukcesie – baza użytkowników rośnie, a usługa jest niezwykle doceniana. Korporacja z Redmond nie zamierza więc w żaden sposób rezygnować z abonamentu, a szykuje się dalszy rozwój usługi.

W wywiadzie dla The Washington Post Ben Decker, szef marketingu usług Microsoftu, zapowiedział, że Xbox Game Pass jest usługą, z której gracze będą mogli korzystać przez długie lata – nie tylko na Xbox Series X:

"Zależy nam na tym, aby Game Pass był dostępny na next-genach. To nie jest eksperyment na obecnej generacji konsol. To usługa, na którą nasi użytkownicy mogą liczyć, że będzie dostępna na produktach wprowadzonych w przyszłości."

Plany korporacji nakreślone są nie tylko na nadciągającą generację konsol, o której już wiemy, że będzie miała możliwość korzystania z usługi, ale i na następne przygotowane sprzęty. Plany Microsoftu są jak najbardziej uzasadnione – nikt nie zostawi produktu, który rozwija się w tak szybkim tempie, a graczom daje możliwość poznawania wszelkich gatunków gier. Jak podkreślił bowiem Decker, abonenci Xbox Game Pass po uruchomieniu usługi po prostu więcej grają w gry:

"Po tym jak przeciętny właściciel Xboksa dołączył do Game Pass, średnio gra on w o 40% więcej gier, a 30% z nich sprawdza więcej gatunków. Liczba gier, w które grają abonenci, wzrasta nie tylko w ramach katalogu Game Pass."

Słowa szefa marketingu tylko potwierdzają wypowiedzi Phila Spencera, który niedawno również nie omieszkał wspomnieć o rozwoju Xbox Game Pass.

Na naszym serwisie przeczytacie również o Xboksie:

Źródło: https://gamingbolt.com/game-pass-will-be-on-every-device-we-make-in-the-future-microsoft

Tagi: Ben Decker rozwój usługi Xbox Game Pass Xbox Series X