Wiedźmin od Netflix sezon drugi - Mark Hamill chciałby zagrać Vesemira. Fani są uradowani

Filmy i seriale
12926V
Wiedźmin od Netflix sezon drugi - Mark Hamill chciałby zagrać Vesemira. Fani są uradowani
Mateusz Wróbel | 25.12.2019, 22:59

Prace nad drugim sezonem Wiedźmina od Netfliksa ruszą pełną parą na początku 2020 roku. Mark Hamill wyraził chęć zagrania Vesemira.

Pierwszy sezon Wiedźmina od Netfliksa podzielił krytyków, jak i fanów uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Mimo to, serial stworzony przez showrunnerkę Lauren S. Hissrich odniósł globalny sukces i wzniósł się na pierwsze miejsca w rankingach popularności na wielu serwisach. Co więcej, serial otrzymał bardzo wysokie oceny od oglądających na portalu IMDb, dzięki czemu jest to jeden z najwyżej ocenianych seriali na platformie Netflix.

Drugi sezon Wiedźmina od Netfliksa został już zapowiedziany przez Lauren S. Hissrich. Kobieta opowiedziała już trochę o swoich planach, z których wynika, że Geralt, Yennefer i Ciri będą trzymać się razem. Nie wiemy nic na temat potencjalnej obsady, ale dużo osób zauważyło ciekawostkę. Aktor Mark Hamill, znany przede wszystkim z roli Luke’a Skywalkera w filmach z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ponad półtora roku temu zażartował w swoim poście o potencjalnym odegraniu roli Vesemira w Wiedźminie od Netfliksa. Dla przypomnienia, Vesemir był najstarszym wiedźminem ze szkoły wilka oraz "ojcem" Geralta. Jako jedyny żyjący łowca potworów szkolił innych mężczyzn na wiedźminów.

Hamill zauważył aktywność pod swoim starym postem, a co więcej, postanowił odpowiedzieć - mężczyzna napisał, że dalej nic nie wie o Wiedźminie, i nikt nie zgłosił się do niego z propozycją zagrania w serialu, a przynajmniej na razie. Możliwe, że słowa Hamilla są skierowane do showrunnerki Lauren S. Hissrich, który swoim wpisem udowodnił, że jest chętny na odegranie roli Vesemira.

Jak pamiętamy, drugi sezon ma być bardziej skoncentrowany na znanych postaciach z uniwersum. Jeśli Hissrich będzie nadal inspirowała się książkami, Geralt powinien wybrać się do Kaer Morhen i zająć się Ciri wraz z innymi wiedźminami - Vesemirem, Lambertem, Eskelem oraz Coënem.

Widzowie Netfliksa proszą obecnie showrunnerkę o dogadanie się z Markiem Hamillem - zobaczymy co z tego wyniknie.

Więcej o serialu na naszym portalu:

Źródło: GamesRadar

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper