Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.12.2019 20:30
Wiedźmin od Netflix
11163V

Wiedźmin od Netflix. Showrunnerka opowiada o drugim sezonie. Geralt, Ciri oraz Yennefer będą trzymać się razem

Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu Wiedźmin, opowiada o swoich planach względem drugiego sezonu.

Twórcy serialu Wiedźmin dla platformy Netflix są obecnie zasypywani gradem pytań odnośnie kontynuacji, która została potwierdzona niecałe dwa miesiące temu przez pisarzy, którzy przygotowywali scenariusz. W ich portfolio widnieje wpis, który informuje, że drugi sezon serialowego Wiedźmina zadebiutuje w 2020-2021 roku. 

Serwis GamesRadar+ odnalazł showrunnerkę serialu, Lauren S. Hissrich, której redaktor portalu zadał pytanie dotyczące kontynuacji wątków poznanych w pierwszym sezonie, na co kobieta odpowiedziała:

O drugim sezonie mogę powiedzieć tyle, że, opowiadana w nim historia będzie znacznie bardziej skoncentrowana. Historia będzie silniejsza, ponieważ wszystkie relacje, które nawiązaliśmy w pierwszym sezonie, faktycznie zaczynają przynosić efekty w drugim sezonie.

Producentka zasugerowała również, że drugi sezon bardziej skoncentruje się na wspólnych przygodach Geralta, Ciri oraz Yennefer. Serial ma odejść od podejścia, w którym akcja rozdzieliła głównych bohaterów. 

Postacie zaczynają spotykać się i wchodzić w interakcje. Czasami idzie im dobrze. a czasami źle. Ale to trochę tak, jakby wszystkie te elementy składowe, które stworzyliśmy dla świata, zaczęły wreszcie łączyć się w coś bardziej konkretnego. 

Hissrich na pewno weźmie sobie opinie krytyków do serca, więc drugi sezon serialowego Wiedźmina powinien być jeszcze lepszy. Kobieta dodała również, że ma chrapkę na siedem sezonów, a jej myśli i plany napędzają materiały źródłowe, które może użyć.

Prace nad drugim sezonem mają rozpocząć się na początku 2020 roku. W chwili obecnej, obsada oraz fabuła są owiane tajemnicą, więc nie wiadomo jakie wydarzenia przedstawi nam showrunnerka w kontynuacji. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie i po myśli twórców, drugi sezon powinniśmy obejrzeć pod koniec nadchodzącego roku.

Więcej wiadomości na naszym portalu dotyczących uniwersum Wiedźmina:

Źródło: GamesRadar

Tagi: drugi sezon wiedźmina showrunnerka wiedźmina wiedźmin od netflix