Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.12.2019 12:30
Wiedźmin od Netflix
5301V

Wiedźmin od Netfliksa na szczycie. Wysokie oceny w serwisie IMDb

Wiedźmin od Netfliksa podbija rankingi w serwisie IMDb. Społeczność wystawia serialowi bardzo wysokie oceny.

Wiedźmin od stacji Netflix oficjalnie zadebiutował 20 grudnia, 4 dni temu. Większość fanów uniwersum wykreowanego przez polskiego zasłużonego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego, zdążyło już obejrzeć wszystkie osiem odcinków pierwszego sezonu, co pozwoliło im wystawić swoją ocenę na różnych portalach. 

Jak się okazuje, Wiedźmin od Netflix jest obecnie najpopularniejszym serialem na platformie. Według rankingu popularności na portalu IMDb, jest on bardziej oglądany niż na przykład The Mandalorian czy Watchmen podczas premiery. To jednak nie powinno nas dziwić, ponieważ serial został bardzo dobrze wypromowany - fani dostawali co kilka dni nowe zwiastuny, a ulice były zapełnione banerami promocyjnymi.

Co więcej, serial zbiera bardzo wysokie oceny od oglądających. Na bazie ocen 71 614 osób, średnia opinia o serialowym Wiedźminie wynosi 8.8/10, co czyni go jednym z najwyżej ocenianych przez społeczność seriali na Netfliksie. Wyżej oceniony od niego jest np. Rick and Morty. Taką samą ocenę ma popularny Narcos czy też Stranger Things.

Większy procent społeczności chwali przede wszystkim grę Henry'ego Cavilla, który wyśmienicie przygotował się do odegrania roli Geralta. Aktor ukończył dwa razy Wiedźmina 3 od rodzimego studia CD Projekt Red, a następnie zajął się książkami. Miłe słowa płyną również dla serialowej Yennefer, czyli Anya Chalotry. Gorzej wypada Triss oraz Fringilla Vigo, których karnacja zdecydowanie nie przypomina tą, którą przedstawił w swoich książkach Andrzej Sapkowski. Niektóre osoby narzekają również na chaos i słabe efekty. Naszą recenzję możecie przeczytać po kliknięciu tutaj, a recenzję Jędrzeja, w której znajdują się spoilery, tutaj.

Dla przypomnienia, drugi sezon już powstaje. Showrunnerka, Lauren S. Hissrich oznajmiła, że prace na planie zaczną się na początku 2020 roku, a jeśli wszystko pójdzie sprawnie, drugi sezon obejrzymy pod koniec nadchodzącego roku - możliwe, że również przed okresem świątecznym.

Więcej o Wiedźminie na naszym portalu:

Źródło: IMDb

Tagi: IMDb wiedźmin wiedźmin od netflix Wiedźmin od Netflix oceny