Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.12.2019 18:30
Andrzej Sapkowski zachwycony Henrym Cavillem - serialowym Geraltem
2928V

Andrzej Sapkowski zachwycony Henrym Cavillem - serialowym Geraltem

Andrzej Sapkowski wypowiedział się na temat Henry'ego Cavilla, który odegrał rolę serialowego Wiedźmina Geralta.

Wiedźmin od stacji Netflix podzielił krytyków, jak i graczy. Recenzenci nazywają produkcję typowym "średniakiem od Netfliksa", kiedy to większość oglądających wystawia serialowi wysokie oceny, o czym już dzisiaj pisaliśmy.

Henry Cavill, aktor grający serialowego Wiedźmina Geralta ma powody do dumy. Polski pisarz Andrzej Sapkowski, ojciec uniwersum wychwalił mężczyznę za jego wkład, który włożył do prawidłowego odwzorowania Geralta. 

Byłem bardziej niż zadowolony, z tego jak zagrał Henry Cavill w Wiedźminie. To profesjonalista. Tak jak Viggo Mortensen ucieleśniał Aragorna, tak zrobił to Henry wobec Geralta – i tak pozostanie na zawsze.

Zasłużony pisarz został również zapytany o oczekiwania wobec adaptacji swoich książek, na co krytycznie odparł:

Nie dbam o to co się stanie  z moimi bohaterami. Ani w filmie, ani w każdym innym kontekście. Na tym etapie mojej kariery pieniądze już nic dla mnie nie znaczą. Tworzę tak samo, jak Leonardo kiedy malował Mona Lisę.

Andrzej Sapkowski ma wiele powodów do radości. Serial, za który odpowiadała showrunnerka Lauren S. Hissrich, pomógł wznieść książki pisarza do sekcji bestsellerów w większości księgarniach oraz sklepach internetowych. Zadowolony jest również CD Projekt Red, studio odpowiedzialne za trzecią odsłonę Wiedźmina - Wiedźmin 3: Dziki Gon odnotował ogromny wzrost popularności na Steamie, jak i na konsolach.

Warto przeczytać:

Źródło: Gamingsociety

Tagi: Andrzej Sapkowski Henry Cavill Wiedźmin od Netflix