Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.12.2019 11:30
Henry Cavill jako Geralt z Rivii
3179V

Wiedźmin. Reżyserka serialu tłumaczy, dlaczego Henry Cavill jest idealnym Geraltem

Lauren S. Hissrich podzieliła się z fanami tym, dlaczego do roli Geralta wybrany został właśnie Henry Cavill. Okazuje się, że tylko on był w stanie połączyć pewne cechy w jedno.

Serial "Wiedźmin" od Netflixa jest bez wątpienia jedną z głośniejszych produkcji końcówki bieżącego roku. Ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego robi ogromny szum, szczególnie w naszym kraju. Ciężko się temu dziwić i pozostaje się jedynie cieszyć, że wreszcie doczekaliśmy się, tak wyniosłeś produkcji serialowej z tego świata. 

W głównej roli obsadzony został Henry Cavill, który wcześniej znany był z roli Supermana w filmach z uniwersum DC. Wybranie go spotkało się z wieloma zachwytami, ale można było słyszeć przy tym sporo sceptycznych głosów ludzi, którzy przekonywali, że ten nie nadaje się do roli Geralta. 

Innego zdania jest Lauren S. Hissrich, reżyserka "Wiedźmina", która została zapytana w wywiadzie o to, dlaczego akurat ten aktor został ostatecznie wybrany z 207 proponowanych. Na początku zdecydowała się opisać, jakie wrażenie wywarła na niej główna postać z książek:

To naprawdę... Trudno to wyartykułować, ponieważ Geralt jest tak bardzo interesującą postacią. W książkach jest niesamowicie spokojny i zdecydowanie nie chodzi z sercem na dłoni. A jednak, ku zaskoczeniu, potrafi się nim kierować i widać po nim, że pragnie być tym bohaterem. Choć czasem podejmuje wątpliwe decyzje i jest bardzo poważny, to ma przy tym bardzo suche poczucie humoru!

Jak się okazuje, Henry jako jedyny potrafił dobrze odegrać połączenie tych cech, nie tracąc przy tym swojej tożsamości. Był gotów słuchać i zmieniać przyzwyczajenia, byle móc zagrać w tej roli:

Zawsze prosimy aktora, aby zrobił wiele. Obserwowaliśmy ich na przesłuchaniach, brało w nich udział bardzo wielu aktorów. Ale zawsze czegoś brakowało lub odnosiło się wrażenie, że pewne elementy nie współgrają. Nie pochodziły od tego samego człowieka. 

Kiedy usiedliśmy z Henrym, to on chciał nas słuchać, a to bardzo rzadkie, aby aktor tego kalibru był skłonny do czegoś takiego. Był jednak tak pełen pasji, aby zagrać w tej roli... Był ucieleśnieniem tego, jak wyobrażaliśmy sobie Geralta. 

Reżyserka wspomniała także, że nie były to wyłącznie jej prywatne wrażenia

Uczestniczyłam w jego przesłuchaniu, ale potem wysłaliśmy taśmy do producentów i od razu poczuli to samo. Coś jak "Oh, to nasz facet!". To coś, czego nie da się opisać, ale wiesz, kiedy już to masz.

Koniecznie przeczytajcie inne wiadomości o Wiedźminie:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/the-witcher-netflix-series-showrunner-lauren-schmidt-hissrich-interview/

Tagi: geralt Henry Cavill lauren s. hissrich wiedźmin