Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.12.2019 14:28
Wiedźmin 3
2353V

Wiedźmin 3: Dziki Gon powraca na szczyt najpopularniejszych gier na Steamie

CD Projekt Red ma powody do radości. Serial Wiedźmin od platformy Netflix zachęcił graczy do kupna lub ponownego przejścia gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Premiera wyczekiwanego serialu Wiedźmin od Netfliksa przyniosła wiele dobrego dla Andrzeja Sapkowskiego, ojca uniwersum, oraz, jak się okazuje, rodzimemu studiu CD Projekt Red odpowiedzialnego za gry z serii Wiedźmin. Książki polskiego pisarza widnieją obecnie w sekcji bestsellerów na platformie Amazon, a Steam ponownie zaczyna notować ogromne wzrosty liczb osób grających w Wiedźmin 3: Dziki Gon.

W szczytowym momencie, najnowsza odsłona serii od CDP była uruchomiona na komputerach 48 tysięcy graczy, co pozwoliło uplasować się produkcji na piętnastym miejscu w rankingu najbardziej popularnych gier na platformie od Valve. Ostatnia taka aktywność została odnotowana ponad trzy lata temu, kiedy to wydano ostatnie ogromne rozszerzenie, zatytułowane Krew i Wino.

Znaczący skok popularności odnotowały również wersje dostępne na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Szacuje się, że w grudniu w Wiedźmina 3 na sprzętach od Sony i Microsoftu grało ponad milion osób.

CD Projekt Red może być zadowolony z serialu od Netfliksa - znaczący wzrost popularności ich najnowszej gry mogą zawdzięczać własnie jemu. Dla przypomnienia, Wiedźmin od Netfliksa ukazał się 20 grudnia. Warto dodać, że CDP zawiesiło ostatnio spór z Andrzejem Sapkowskim, co oznacza, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych gier w uniwersum.

Warto przeczytać:

Źródło: Steam

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon