Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2019 00:16
Sapkowski CD Projekt RED
32820V

CD Projekt podpisał porozumienie z Andrzejem Sapkowskim! Twórcy opracują kolejne gry

CD Projekt właśnie ogłosił bardzo ważną wiadomość. Twórcy growych przygód Wiedźmina dogadali się z Andrzejem Sapkowskim i zakończyli kilkumiesięczny spór. Poznajcie przedstawione informacje.

Tytułem wstępu na pewno trzeba przypomnieć całą sytuację – Andrzej Sapkowski w ubiegłym roku zażądał od CD Projekt okrągły 60 mln zł. Pisarz stwierdził, że podpisana umowa z deweloperami była dla niego bardzo niekorzystna, ponieważ gry osiągnęły wielki sukces, a jak wiadomo Sapkowski „wziął pieniądze z góry”.

CD Projekt podpisał porozumienie z Andrzejem Sapkowskim

Przez wiele miesięcy trwała batalia, która na szczęście zakończyła się porozumieniem. Właśnie otrzymaliśmy pozytywną wiadomość od samego CD Projekt:

„Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Andrzeja Sapkowskiego, która była inspiracją dla zespołu Studia CD PROJEKT RED. Wierzę że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji” – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT

CD Projekt podkreśla, że przyjęte uzgodnienia są dobre dla obu stron i w pełni wyjaśniają  potrzeby oraz oczekiwania CD Projektu oraz Andrzeja Sapkowskiego, jednocześnie szanując wcześniej zawarte umowy oraz nakreślając ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami. Twórcy podkreślają, że zdecydowano się nie ujawniać szczegółów umowy.

Firma potwierdziła także, że „nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu”Możemy oczekiwać nowych gier z Wiedźminem w roli głównej, ponieważ CD Projekt może jeszcze bardziej korzystać z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego przygotowując kolejne produkcje, a nawet komiksy oraz gadżety.

Wiedźmin winner

CD Projekt zadowolony, Sapkowski zadowolony, gracze zadowoleni?

Trzeba przyznać, że zakończenie tej sprawy to naprawdę dobra wiadomość. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na przedstawienie informacji – w końcu fani Wiedźmina świętują dzisiaj premierę serialu na Netflix. Chociaż autorem świata-uniwersum jest oczywiście Sapkowski, to jednak trudno nie doceniać pracy deweloperów, którzy za pomocą swojej twórczości również rozwinęli świat pisarza i pozwolili mu wypłynąć na kolejne wody.

Możemy mieć pewność, że teraz CD Projekt i Andrzej Sapkowski podpisali umowy, które zadowolą wszystkich – twórcy z CD Projekt RED będą pracować nad nowymi grami, pisarz pewnie otrzyma odpowiednie wynagrodzenie i cały świat pozna kolejne historie.

Jak wiadomo CD Projekt RED chce oprzeć swoją działalność na dwóch markach – Wiedźminie oraz Cyberpunku – a w wymarzonej sytuacji studio jednocześnie będzie mogło rozwijać dwie duże gry AAA. Teraz trwają prace nad Cyberpunkiem 2077, ale możemy mieć pewność, że w przyszłości usłyszymy o kolejnym Wiedźminie. Oby jak najszybciej!

Jeśli wcześniej nie słyszeliście o tym sporze - polecam tekst, w którym przedstawiłem wszystkie szczegóły:

Nie mogę zakończyć tej wiadomości w inny sposób... Włączcie sobie ten zwiastun! 

Warto sprawdzić:

Źródło: CD Projekt

Tagi: Andrzej Sapkowski CD Projekt RED