Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.12.2019 15:04
Pół wieku poezji później
2162V

Pół wieku poezji później - premiera fanowskiego filmu o Wiedźminie

Na YouTube zadebiutował pełnometrażowy film, nieoficjalny sequel wydarzeń poznanych w książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Po tygodniowym opóźnieniu, doczekaliśmy się premiery fanowskiego Wiedźmina, pełnometrażowego filmu Pół wieku poezji później. Premiera odbyła się wczoraj o godzinie 18:30 na kanale YouTube. Produkcja jest udostępniona w pełni za darmo i możecie obejrzeć ją po kliknięciu w ten link, lub poniżej.

Nieoficjalny sequel wiedźmińskiej sagi został wymyślony i stworzony przez profesjonalną ekipę filmową, pracującą na co dzień w branży telewizyjnej, filmowej czy gier komputerowych. Pierwsze prace nad filmem rozpoczęły się 4 lata temu, a sam projekt przez ten czas rozwinął się do takiego stopnia, że osoby odpowiedzialne za scenariusz musiały temperować lub usuwać swoje pomysły. Warto dodać, że cały pomysł został zrealizowany przy niezwykle ograniczonym budżecie, ale nie oznacza to, że fanowski projekt odbiega poziomem od zwykłych filmów czy seriali na Netfliksie. 

Akcja filmu została osadzona kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych przez Andrzeja Sapkowskiego w książkowej sadze. Tym razem, głównym bohaterem nie będzie Geralt, a jego najlepszy przyjaciel od fraszek, Lambert. Ostatni zabójca potworów postanawia pomóc Triss Merigold, Jaskra oraz jego bękarciego syna, Juliana w pościgu za czarodziejką Ornellą, podejrzaną o odnalezienie legendarnej księgi Alzura.

Więcej o filmach i serialach na naszym serwisie:

Źródło: YouTube

Tagi: fanowski film film Pół wieku poezji później Wiedźmin