Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2019 21:40
PS5 DualShock 5
2708V

Pad z PS5 na ciekawej wizualizacji. Tak mógłby wyglądać kontroler do PlayStation 5

O PS5 powiedziano już wiele, jednak wciąż czekamy na ostateczną prezentację kontrolera. W Sieci wylądowała interesująca koncepcja, która pewnie zostałaby ciepło przyjęta przez wielu graczy.

Sony nadal czeka z prezentacją PS5 i tym samym kontrolera do PlayStation 5. Firma wspomniała już jednak o padzie i potwierdziła dwie rzeczy: nie powinniśmy liczyć na wielką rewolucję w wyglądzie ale możemy oczekiwać istotnych zmian w samej budowie urządzenia.

Pad do PS5 otrzyma między innymi wsparcie haptycznych wibracji, które dobrze znamy z Joy-Conów (urządzenie może wibrować z różnym natężeniem i w różnych miejscach) oraz otrzyma adaptacyjne triggery (twórcy mogą zablokować lub wpłynąć na działanie L2/R2).

Już te dwa elementy zmienią doświadczenie graczy, którzy mogą liczyć na interesującą rozgrywkę – według wcześniej opublikowanych informacji będziemy przykładowo za pomocą wibracji odczuwać każdą nawierzchnie w Gran Turismo, a triggery mogą zostać zastopowane w momencie poślizgu. To oczywiście tylko początek ogromnych możliwości – deweloperzy kilka tygodni temu otrzymali sprzęt i mają teraz wykorzystywać jego potencjał.

Pad do PS5 w ekranem?

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, według których pad od PS5 może otrzymać ekran. Sytuację postanowił wykorzystać Concept Creator i autor przygotował bardzo interesującą wizualizację. Jego zdaniem właśnie na sprzęcie moglibyśmy otrzymywać proste informacje – jak przykładowo szczegóły party.

Taka propozycja oczywiście wygląda nieźle, jednak musimy pamiętać o jednym – baterii. Już teraz zwykłe światło DualShocka 4 (którego ma podobno zabraknąć w DualShocku 5) potrafiło znacząco obniżyć wydajność akumulatora, więc możemy podejrzewać, że ekran byłby zabójczy. Pomysł jest jednak bardzo interesujący.

Pad PS5 wizualizacji 1

Pad PS5 wizualizacji 2

Pad PS5 wizualizacji 3

Pad PS5 wizualizacji 4

Pad PS5 wizualizacji 5

Na naszym serwisie polecamy Wam również wiadomości o nowej generacji:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/12/09/ps5-dualshock-5-controller-mock-up-patent/

Tagi: kontroler pad playstation 5 ps5 sony