Iza Łęcka Iza Łęcka 05.12.2019 11:50
Xbox Lockhart
2979V

Xbox Lockhart może być słabszy od Xbox One X. Microsoft planuje nietypowego next-gena

Zgodnie z najnowszymi raportami, korporacja z Redmond pracuje nad dwiema konsolami nowej generacji. Xbox Scarlett to tak naprawdę Xbox Anaconda oraz Xbox Lockhart - to drugie urządzenie może zaskoczyć znacząco słabszą specyfikacją.

Jason Schreier z Kotaku poinformował wczoraj o planach Microsoftu na nową generację. Firma nie zrezygnowała z pracy nad dwoma urządzeniami: podobno pod koniec 2020 roku na rynku ma zadebiutować najmocniejszy i najsłabszy next-gen. Wiadomość została również potwierdzona przez dziennikarza WindowsCentral, jednak to Tom Warren z TheVerge (on potwierdził wygląd devkita PS5) podał interesujące szczegóły.

Według informatorów redakcji TheVerge – Xbox Anaconda będzie „prawdziwym skokiem” w nową generację zapewniającym faktycznie wysoką jakość. Urządzenie ma posiadać ponad 10 teraflopów mocy, ale znacznie gorzej sytuacja może kształtować się w przypadku Xbox Lockhart – plany wciąż mogą ulec zmianie, jednak sprzęt obecnie ma zapewnić około 4 teraflopy. Dla przypomnienia, Xbox One X oferuje moc obliczeniową na poziomie 6 TFLOPS. Doniesienie w pewien sposób pokrywa się z informacją Schreiera, którego źródło porównało Xbox Lockhart z PlayStation 4 Pro (4.2 TFLOPS).

Nawet jeśli faktycznie Xbox Lockhart otrzyma szybki dysk SSD oraz poprawiony CPU, to jednak znacznie gorszy GPU może wpłynąć na deweloperów i ich prace nad grami, które będą miały być dostępne na obu next-genach Microsoftu.

Phil Spencer w ostatnim wywiadzie podkreślił, że Microsoft nie popełni już błędu z aktualnej generacji – Xbox Scarlett zadebiutuje w odpowiedniej cenie i z należytą mocą, ale bardzo możliwe, że te informacje tyczą się wyłącznie Xboksa Anacondy. Trzy duże serwisy (Kotaku, TheVerge, WindowsCentral) są przekonane, że korporacja nie zrezygnowała z tańszego next-gena, więc trudno tutaj mówić o przypadku. Żadna z redakcji nie otrzymała szczegółów dotyczących cen konsol, więc z ostatecznym osądem pomysłu musimy zaczekać do oficjalnej prezentacji.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/12/4/20995436/microsoft-next-xbox-new-project-scarlett-lockhart-anaconda-launch-details

Tagi: Microsoft Xbox xbox anaconda Xbox Lockhart Xbox One