Iza Łęcka Iza Łęcka 10.12.2019 07:00
MLB The Show
876V

MLB The Show z wieloletnią umową. Sony będzie tworzyć grę na Xbox Scarlett i Nintendo Switch

Żyjemy w niezwykle interesujących czasach. Na cross-platformowe serwery Minecrafta zostali zaproszeni gracze PS4, a Sony właśnie potwierdziło wieloletnią umowę z MLB, na mocy której studio z San Diego będzie tworzyć nowe części MLB The Show. I nic w tym nie wydaje się nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że gry trafią na inne konsole – w tym na Xbox Scarlett i Nintendo Switch.

MLB The Show to gra sportowa podejmująca temat baseballu. Za grę od 1997 roku odpowiada SIE San Diego Studio, czyli wewnętrzne studio Sony, które podejmuje się niemal wyłącznie rozwijaniem tego IP. Twórcy przygotowali 24 produkcje z serii MLB (wcześniej jako samo „MLB”), a dotychczas gry były dostępne tylko na konsolach marki PlayStation. "Coś się jednak kończy, a coś zaczyna..."

Dzisiaj Major League Baseball (MLB), Major League Baseball Players Association (MLBPA), Sony Interactive Entertainment (SIE) i San Diego Studio potwierdziły nawiązanie wieloletniej współpracy, na mocy której wewnętrzne studio Sony będzie wciąż rozwijać markę MLB, jednak teraz twórcy będą pracować nad wersjami dla „wielu platform”.

Od początku 2021 roku MLB The Show będzie nadal tworzone przez deweloperów z SIE Worldwide Studios, jednak produkcje nie będą już dostępne wyłącznie na sprzęcie Sony. Nie musieliśmy długo czekać, by sami zainteresowani zapowiedzieli dostęp do serii:

Trzeba to podkreślić: wewnętrzne studio Sony rozwijające markę od 1997 roku będzie opracowywać wersje dla konsol Microsoftu oraz Nintendo. Marka MLB jest mało popularna w Polsce, jednak musicie wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych seria systematycznie cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Nie jest to zaskakujące, zważywszy na popularność baseballu wśród Amerykanów - na pewno więc miliony posiadaczy konsol z logiem Xboksa oraz Nintendo chętnie wypróbują nowe MLB.

Na naszym serwisie polecamy Wam również wiadomości o nowej generacji:

Źródło: Twitter

Tagi: MLB MLB The Show Nintendo Switch ps5 san diego studio sony xbox scarlett