Iza Łęcka Iza Łęcka 07.12.2019 02:00
PS5 konsola
9901V

PS5 ma być potężne. Jim Ryan zachwala nowy kontroler i grafikę

Sony nadal nie zdecydowało się na zaprezentowanie PS5, ale najnowsze informacje dotyczące next-genowej konsoli Japończyków brzmią niezwykle obiecująco. Sprzęt ma nie tylko oferować wielką moc, ale zapewni również zupełnie nowe doznania.

Premiera PS5 została zaplanowana na końcówkę 2020 roku, ale nawet Jim Ryan nie szczędzi informacji o konsoli. Dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment udzielił wywiadu redakcji Weekly Famitsu - podczas rozmowy potwierdził nowe doznania płynące z DualShocka 5 oraz piękną oprawę oferowaną przez PS5:

"Próbowałem tego w testowej wersji Gran Turismo Sport [Ryan wspominając o haptycznych wibracjach – red.]. Byłem bardzo zaskoczony wrażeniami, które były zupełnie inne w porównaniu z obecnym DualShockiem 4. To bardzo obiecująca funkcja. Oczywiście, wraz z poprawą grafiki względem PS4, sądzę, że poczujecie wielką ewolucję w doświadczeniu płynącym z rozgrywki.”

Szef SIE wychwala haptyczne wibracje, które w Gran Turismo Sport oferują ciekawe doznania – w zależności od nawierzchni odczuwamy mniejsze lub większe drgania rozkładające się po całym kontrolerze. Podobnie technologia działa w HD Rumble z Joy-Conów. Ryan nie ukrywał również, że PS5 zapewni odpowiedni progres w oprawie, co nikogo nie powinno zaskoczyć.

W sprawie next-gena Japończyków, głos zabrał również Jason Schreier z Kotaku – dziennikarz podkreślił, że PS5 i Xbox Scarlett posiadają podobne specyfikacje: obie konsole mają być „BARDZO potężne”. Sony w przypadku PlayStation 5 ma skupić się na promowaniu „najłatwiejszego dostępu”, dlatego też często słyszymy o „braku czasów ładowania”.

Posiadaczy PS4 powinny zainteresować także poniższe wiadomości:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/12/ps5-haptic-controller-and-graphics-will-greatly-evolve-the-gaming-experience-according-to-jim-ryan/

Tagi: jim ryan PlayStation 5 ps5 Sony