Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2019 16:26
PlayStation 25 lat
4510V

PlayStation kończy 25 lat, więc Sony zaprasza na świętowanie i wspomina o Polsce. Szykują się szczegóły o PS5?

PlayStation już w tym tygodniu skończy 25 lat. Sony właśnie zapowiedziało „tydzień uroczystości”, podczas których fani japońskiej marki będą mogli wspominać jedną z najlepszych konsol w historii. W Sieci nie brakuje plotek dotyczących prezentacji PS5.

Na blogu PlayStation właśnie wylądowała nowa wiadomość. Jim Ryan (prezes i dyrektor generalny, SIE) zapowiedział serię publikacji, która jest związana z 25-leciem marki PlayStaiton – jak wiadomo pierwsza konsola Sony zadebiutowała 3 grudnia 1994 roku.

„3 grudnia 1994 r. - 25 lat temu, w Japonii zadebiutował pierwszy PlayStation. Zaczynając od skromnego startu w ramach Sony, Ken Kutaragi i zespół przedstawili wizję udoskonalenia jakości gier wideo jako formy rozrywki, którą każdy mógł się cieszyć, oraz stworzenia platformy dla twórców gier, na której będzie można wyrazić swoją kreatywność. Pierwszy PlayStation sprzedało się w liczbie 100 000 sztuk w Japonii pierwszego dnia i stał się pierwszą w historii domową konsolą, która przekroczyła 100 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie.”

PlayStation kończy 25 lat!

Ryan dalej podkreśla, że Sony od początku trafiło w serca graczy, ponieważ firma zapewniła wyjątkową, wcześniej niespotykaną rozgrywkę.

„Trafiliśmy do graczy, ponieważ PlayStation oferowało doświadczenia wykraczające poza to, co ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, że jest możliwe dzięki domowej konsoli. Od samego początku otworzyliśmy nasze ramiona dla programistów, dostarczając im narzędzi i technologii do tworzenia pięknych, rozbudowanych światów i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście doprowadziło do różnorodności gier, z których znane jest PlayStation, co jest prawdziwą wizytówką naszej marki na wielu generacjach.”

Szef PlayStation w swojej wypowiedzi podkreślił, że jest związany z marką od samego początku i miał okazję rozwijać firmę w Europie. W wypowiedzi podkreślił, że dla SOny ważne były poszczególne rynki – tak aby gracze w Polsce, Wielkiej Brytanii i Japonii poczuli się częścią społeczności PlayStation.

„W ciągu ostatnich 25 lat PlayStation zajmowało czołową pozycję w branży gier i jestem zaszczycony, że jestem częścią tego zespołu od samego początku. Pomagając w założeniu firmy w Europie, pamiętam, że musiałem zacząć od zera z wieloma rzeczami, od zatrudniania pracowników do zamawiania mebli. W tamtych czasach koncentrowaliśmy się na obsłudze lokalnych rynków, aby upewnić się, że gracz w Polsce poczuje się częścią szerszej społeczności PlayStation, tak samo jak ktoś w Wielkiej Brytanii, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Nasz biznes znacznie się rozrósł, a nasza koncentracja na społeczności jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.”

Teraz przed nami nowa generacja, jednak jeszcze przed tym wydarzeniem – nadchodzi tydzień świętowania. Firma zapewni specjalne wydarzenie, podczas którego na pewno nie zabraknie informacji o marce PlayStation.

PSX i Polska? Ta miłość trwa!

Jim Ryan podziękował wszystkim graczom za uczestniczenie we wspólnej podróży:

„To naprawdę ujmujące widzieć fanów, którzy dorastali na PlayStation, przekazując swoją miłość do gier swoim dzieciom, które teraz grają na PS4. W imieniu nas wszystkich w PlayStation - dziękujemy za to, że wybrałeś się z nami w tę podróż. Nie możemy się doczekać, aby świętować z Wami, to co nadchodzi.”

Wiadomość szefa PlayStation pojawiła się na kilkanaście godzin przed ostatnim przeciekiem dotyczącym PS5 – zdaniem jednego z informatorów Sony zaplanowało na ten tydzień ważną wiadomość dotyczącą next-genowej konsoli. Nie możemy tego potwierdzić, ale... Na pewno zapraszamy Was do częstego wpadania na PPE – podzielimy się z Wami wszystkimi szczegółami i będziemy wspólnie świętować 25 lat PlayStation.

Przeczytajcie dodatkowe informacje o PS5:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2019/12/02/celebrating-25-years-of-play/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 PSX Sony