Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2019 15:28
PS5 dualshock
5269V

PS5 devkit z charakterystycznym wyglądem z ważnego powodu. Sony pomaga deweloperom

Zdjęcia devkitu PS5 pojawiły się w weekend i wywołały spore poruszenie. Wielu graczy zastanawia się, dlaczego Sony postawiło na charakterystyczny wygląd „V” i sytuację wytłumaczył Tom Warren.

Nadal czekamy na pełną prezentację PS5. Sony musi pokazać konsolę maksymalnie do czerwca 2020 roku (E3 2020), ale oczywiście czekamy na oficjalny ruch japońskiej korporacji. Wydarzenia z weekendu mogą przyspieszyć działania firmy, która mierzy się z licznymi przeciekami.

PS5 devkit – wygląd ma sens

Jeszcze w czasie, gdy były to wyłącznie przecieki, wygląd devkitu PS5 mógł sugerować jedno – Sony chce zadbać o odpowiednie chłodzenie konsoli. Sytuację potwierdził Tom Warren z The Verge, jednak dziennikarz wspomniał o jeszcze jednej ważnej funkcji: ustawianiu konsol.

Twórcy dużych produkcji AAA od znanych zespołów już wkrótce mogą otrzymać kilka sztuk developerskich PlayStation 5. Urządzenie nie jest zbyt praktyczne – musi znajdować się na widoku ze względu na odprowadzanie ciepła – więc Sony postawiło na „podstawki”. PS5 devkit można dowolnie układać jedną na drugą i deweloperzy nie muszą się martwić przegrzewaniem sprzętu.

Jak wiadomo każda konsola emituje dużo ciepła, więc Sony zadbało o odpowiednie chłodzenie (powietrze jest wypuszczane z dwóch stron), a jednocześnie twórcy dzięki charakterystycznemu „V” mogą bez obaw układać jedną konsolę na drugą.

PlayStation 5 – wciąż czekamy...

Sony podobno przygotowuje się do wielkiej prezentacji konsoli. Według niektórych plotek – jutro powinniśmy otrzymać nowe informacje dotyczące PS5, ponieważ 3 grudnia 2019 roku przypada 25 lecie od premiery pierwszego PlayStation. Firma chce podobno wykorzystać okazję – niestety, nie możemy tego potwierdzić.

PS5 devkit PlayStation 5

Przeczytajcie dodatkowe informacje o PS5:

Źródło: Twitter

Tagi: devkit PlayStation 5 PS5 Sony