PS5 może otrzymać technologię Anti-Cheat. Sony patentuje zabezpieczenia

News
4049V
PS5 może otrzymać technologię Anti-Cheat. Sony patentuje zabezpieczenia
Wojciech Gruszczyk | 28.11.2019, 19:29

PS5 może zostać pozbawione oszustów. Sony kolejny raz patentuje technologię, która może wyeliminować z PlayStation 5 graczy psujących doświadczenie innym klientom japońskiej korporacji. Firma chce aktywnie walczyć z cheaterami.

Systematycznie otrzymujemy pozytywne informacje dotyczące nowej generacji od Sony. PS5 może naprawić kilka błędów PS4, ponieważ japońska korporacja w odpowiedni sposób słucha graczy i zamierza reagować na ich prośby.

PS5 z technologią Anti-Cheat?

Jednym z problemów aktualnej generacji są oszuści, którzy za pomocą zróżnicowanego, zewnętrznego sprzętu psują doświadczenie graczy i chcą w nieczysty sposób osiągać coraz lepsze wyniki na serwerach. Sony już wcześniej potwierdziło, że chce walczyć z cheaterami, a teraz mamy tego kolejne potwierdzenie.

Najnowszy patent przedstawia system, który pozwala dokładnie badać sytuację w sieci Sony, by przy wykryciu nawet drobnych zmian w kodzie gry, użytkownik został natychmiast „wyrzucony” z PlayStation Network. Oszuści w tej sytuacji nie będą mogli przygotowywać dodatkowego oprogramowania, dzięki któremu przykładowo celniej strzelają.

Patent potwierdza, że wystarczy jedna niespójność w danych, by gracz został dokładnie sprawdzany – japońska korporacja chce walczyć o czyste serwery, więc po wykryciu nielegalnego urządzenia, cheater zostanie wyrzucony z PS Network. System może także prawdopodobnie sprawdzać, czy włączona produkcja pochodzi z legalnego źródła.

PlayStation 5 z banem?

Inżynierowie z Sony przygotowali technologię, której zadaniem będzie dokładne sprawdzanie użytkownika i mechanika została opisana w szczegółach: gdy oszust ten wejdzie na serwer i jego dane będą odbiegać od pozostałych klientów, gracz zostanie wyrzucony z gry... A może także otrzymać bana na dostęp do Sieci.

Patent nie jest oczywiście niczym nowym, ponieważ wiele firm prezentuje swoje technologię do wykrywania i zwalczania cheaterów, jednak zintegrowanie systemu z PS5 może pomóc deweloperom w okiełznaniu serwerów.

PS5 Antycheat

Więcej na temat nadchodzącej generacji od Sony:

Źródło: https://segmentnext.com/2019/11/25/sony-patented-anti-cheat-secured-playstation-5/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych