Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2019 00:02
PlayStation Logo
5632V

PS5 ma odtwarzać płyty z PS4, PS3, PS2 i PS1. Informator zapowiada pełną Wsteczną Kompatybilność

Sony wciąż nie przedstawiło szczegółów Wstecznej Kompatybilności, ale kolejny raz pojawiają się informacje, według których korporacja chce na jednej konsoli umożliwić włączanie gier ze wszystkich konsol domowych PlayStation. Na PS5 mamy zagrać w gry z PS4, PS3, PS2 i pierwszego PlayStation.

Mark Cerny ujawniając pierwsze informacje o PS5 wspomniał o Wstecznej Kompatybilności. Informacja głównego inżyniera nie była szczegółowa, więc nadal brakuje nam konkretów od japońskiej korporacji.

PS5 z grami z PS4, PS3, PS2 i PS?

Temat postanowił jednak podjąć PSErebus, który uważa, że Sony tym razem nie popełni błędu z aktualnej generacji i zapewni pełną Wsteczną Kompatybilność. Gracze mają otrzymać możliwość korzystania z płyt z PS4, PS3, PS2 i PSX-a na PS5.

„PlayStation 5 będzie wstecznie kompatybilny z większością płyt PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation 4.”

„Tak. Dobrze to przeczytałeś. PlayStation 5 będzie w pełni wstecznie kompatybilny z płytami PlayStation wydanymi od 1994 roku.”

Deweloperzy zdaniem informatora bez przeszkód włączą swoje produkcje z różnych generacji za pomocą PS5. Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, jednak warto podkreślić, że nie pierwszy raz pojawiają się przecieki dotyczące takiego wsparcia.

Sony musi reagować na ruchy Microsoftu?

Jak wiadomo Microsoft już oficjalnie zapowiedział opcję pełnej, wstecznej kompatybilności dla Xbox Scarlett, więc bardzo możliwe, że Sony – nawet jeśli nie planowało takiej sytuacji – musi odpowiednio zareagować. Opcja w gry z poprzednich generacji jest kusząca i pewnie znajdzie się wielu graczy, którzy zdecydują się włączyć przykładowo ulubione tytuły z PS2 na PS5.

PSErebus wcześniej jako jeden z pierwszych potwierdził datę premiery The Last of Us 2, a w międzyczasie wspomniał o dacie premiery i cenie PS5.

Warto również spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: ps2 ps3 ps4 ps5 psx Sony wsteczna kompatybilność