Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2019 19:45
Sony AI pomoże w tworzeniu gier PS5
932V

Sony AI pomoże w tworzeniu gier na PS5. Sony założyło nową firmę

Sony Corporation ogłosiło założenie nowej firmy nazwanej Sony AI. Jednym z głównych zadań specjalistów będzie tworzenie nowych technologii, które pomogą w pracach nad nowoczesnymi grami. Ośrodek ma mieć „kluczowe znaczenie” dla całej korporacji.

Sony Corporation ogłosiło bardzo duży projekt, którego prace poznamy dopiero za kilka lat, jednak to właśnie pracownicy organizacji mają mieć kluczowe znaczenie dla japońskiej korporacji. Właśnie ogłoszone Sony AI będzie posiadać biura w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Europie i dział ten zajmie się „badaniami i rozwojem sztucznej inteligencji”. Misją specjalistów jest „uwolnienie ludzkiej wyobraźni i kreatywności z AI”.

Hiroaki Kitano – dyrektor generalny Sony Computer Science Laboratories – został szefem całego Sony AI i to on zbierze specjalistów z różnych segmentów, którzy rozpoczną tworzenie nowoczesnych technologii.

Zespół na początku zajmie się pracą w trzech projektach: grach, gastronomii i obrazowaniu oraz detekcji. W informacji prasowej firma wielokrotnie podkreśla, że Sony AI będzie miało znaczącą rolę w zwiększaniu wartości korporacji, która w pierwszej kolejności zajmuje się grami.

Teraz Sony AI poszukuje specjalistów, którzy pomogą w pracach nad zróżnicowanymi pomysłami.

Sony AI

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-21-sony-establishes-ai-r-and-d-division

Tagi: playstation 5 ps5 sony sony ai sony corporation