Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2019 15:20
PS5 PlayStation 5
4045V

PS5 z SSD „nowej generacji” od Samsunga? Firma zapowiada błyskawiczne wczytywanie systemu i gier

PS5 może zostać wyposażony w dyski SSD od Samsunga. Firma zapowiedziała przygotowanie next-genowej technologii, która ma zapewnić wyjątkowe osiągi. Gracze otrzymają natychmiastowy dostęp do gier oraz systemu.

Temat dysków SSD dostępnych w next-genowych konsolach został już poruszony przez znaczącą część deweloperów, ale tym razem sprawę poruszył Samsung. Korporacja na specjalnym spotkaniu zapowiedziała przygotowanie „SSD nowej generacji” i to właśnie z tych urządzeń powinno skorzystać przynajmniej Sony.

PS5 z SSD Samsunga?

SSD Samsunga będzie dostępne w komputerach do gier oraz „konsumenckich konsolach do gier” od 2020 roku i na slajdzie przedstawiającym technologię pojawił się kontroler DualShock 4. Firma ma zapewnić „zoptymalizowany NVMe” (Non-Volatile Memory), który znacznie szybciej włączy grę lub system.

Nie otrzymaliśmy konkretnych liczb (te pewnie ujawni Sony?), ale warto zwrócić uwagę, że SSD nowej generacji ma działać znacznie szybciej od standardowego SSD. Na potwierdzenie, czy to PS5 zostanie wyposażone w technologię Samsunga przyjdzie nam zaczekać, jednak biorąc pod uwagę wszystkie informacje – możemy się tego spodziewać.

PS5 SSD Samsung

PlayStation 5 stawia na szybkość

Od pierwszej zapowiedzi PS5 wiemy jedno – Sony stawia na szybkie działanie konsoli oraz gier. Firma ma zminimalizować ekrany wczytywania i od kilku miesięcy kolejni deweloperzy chwalą zapowiadane rozwiązanie. Wcześniej pojawił się przeciek, który sugerował wczytanie Spider-mana od Insomniac Games w zaledwie 0,8 sekundy, gdy PS4 Pro potrzebuje do tego aż 8,10 sekundy.

Więcej na temat nadchodzącej generacji od Sony:

Źródło: Twitter

Tagi: playstation 5 Ps5 Samsung ssd