Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2019 21:38
Death Stranding Mads
912V

Kojima Productions podobno opuścił jeden z założycieli. Studio szybko znalazło zastępcę

Death Stranding było rozwijane przez wielu utalentowanych deweloperów, ale Ken Imaizumi podobno nie jest już częścią Kojima Productions. Twórca podobno nie dogadywał się z pozostałą częścią zespołu i postanowił opuścić japońskie studio.

Główną twarzą Death Stranding jest oczywiście Hideo Kojima, ale połowa 120 osobowej ekipy zajmującej się produkcją gry, to doświadczeni deweloperzy, którzy wcześniej pracowali nad między innymi Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Jednym z ważnych członków zespołu był Ichiro Imaizumi, który podobno zdecydował się odejść od Kojimy. Twórca wcześniej rozwijał serię Metal Gear Solid i był producentem Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i Metal Gear Rising: Revengeance.

Redakcja VGC otrzymała informację, według której Imaizumi nie jest już częścią zespołu – Japończyk podobno opuścił studio z powodu braku porozumienia z reżyserami. Może to być dotkliwa strata dla Kojimy, ponieważ deweloper był jednym z jego głównych doradców.

Ichiro Imaizumi to także jeden z założycieli Kojima Productions i w ostatnim czasie piastował on stanowisko „dyrektora firmy”. Na jego miejsce został wybrany Shinji Hirano, który był dyrektorem wykonawczym i dyrektorem oddziału w Konami.

Na naszym serwisie przeczytacie również o Death Stranding:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ken-imaizumi-departs-kojima/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment