Iza Łęcka Iza Łęcka 27.11.2019 08:11
Death Stranding Norman Reedus ujęcie z plakatu
2782V

Death Stranding powstawało w partyzanckich warunkach. Hideo Kojima pokazuje pierwsze materiały

Hideo Koijma opublikował pierwsze materiały z prac nad Death Stranding. Japończyk bez porządnego studia, rekwizytów lub nawet zatrudnionych aktorów przygotowywał pierwsze wizualizacje, które miały pomóc w zaprezentowaniu pomysłu i znalezieniu twórców chętnych uwierzyć w jego wizję.

Death Stranding to pierwsza gra nowego Kojima Productions, które zostało założone po wyrzuceniu Hideo Kojimy z Konami. Japończyk już wcześniej kilkukrotnie podkreślał, że początki prac we własnym studio stanowiły trudną podróż, a najnowsze materiały dobitnie pokazują, w jakich warunkach powstawały pierwsze koncepcje nowatorskiego IP.

Twórca opublikował dzisiaj dwa materiały – w sierpniu 2016 roku Kojima w końcu posiadał biuro, więc mógł w partyzanckich warunkach stworzyć film, który miał unaocznić Madsowi Mikkelsenowi jego wizję. Drugi film pochodzi z marca 2016 roku, będąc „wstępną wizualizacją” pierwszego zwiastuna – ujęcia miały przygotować zespół do nagrywania z Normanem Reedusem. W tym wypadku rękawiczki były wykorzystywane jako kraby.

Kojima przygotowuje się do czwartej rocznicy założenia studia (12.16.2015), więc możemy liczyć, że zobaczymy więcej materiałów uchylających rąbka tajemnicy pierwszych chwil młodego Kojima Productions.

Na naszym serwisie przeczytacie również o Death Stranding:

Źródło: Twitter

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment